Adventní aktivity

Prožijme adventní přípravu na Vánoce společně!
Každou neděli na deváté mši svaté bude určen úkol nejen pro děti, ale i pro dospělé, tedy pro každého z nás. Děti pak pomocí obrázků za splněné úkoly vytvoří obraz Betléma s anděly, ovečkami a hvězdami. Dospělí zase ozdobí baňkami vánoční stromek. Ten se pak rozzáří o Štědrém dnu při dětské mši svaté, kdy děti přinesou Ježíškovi svůj obraz.


Adventní aktivity ve farnosti Panny Marie Pomocnice

 

4. neděle adventní (18. 12.)

Dnešní neděli naše společná adventní příprava na Vánoce končí.

Za splnění úkolu z minulé neděle děti připevní na připravený obraz vybarvenou hvězdu. Dospělí pověsí  na stromeček vzadu v kostele poslední baňku za splnění úkolu – obdarovat vánočním přáním někoho z farnosti.

Do Štědrého dne dodělají naše katechetky obraz tak, aby ho děti mohly Pánu Ježíši přinést na dětské mši svaté a stejně tak rozzáříme na Štědrý den vánoční stromek ozdobený našimi dobrými činy, aby symbolicky připomínal naši přípravu na setkání s Pánem Ježíšem o Vánocích.

Děkujeme všem, kteří jste se do této adventní obnovy zapojili. Věříme, že Vám přinesla mnoho pěkných chvil a hřejivý pocit u srdce, že jsme společně udělali radost svým blízkým, farní rodině i Ježíškovi, jehož narození o Vánocích slavíme.    

Pokoj Vám!

3. neděle adventní (11. 12.)

Úkol pro děti: udělat si čas u rozsvíceného adventního věnce a popovídat si s rodiči.

Cílem je udělat si čas a sejít se s celou rodinou v tichu domova, bez umělých světel, televize, mobilů a popovídat si s dětmi o adventu a přípravě na oslavu narození Ježíška. Na závěr je možné se u adventního věnce také společně pomodlit.  

 Úkol pro dospělé: vytvořit vánoční přání, ať už v papírové nebo jiné podobě a obdarovat jím někoho z farnosti o další neděli.

Cílem je popřát pěkné Vánoce někomu z naší farnosti, kterého třeba známe jen od vidění, podat mu ruku a třeba si s ním i popovídat. Tak prohloubíme vzájemné vztahy a lépe se poznáme. K přání můžete přibalit třeba i trošku cukroví na ochutnání nebo něco jiného podle možností.

 

Za splněné úkoly z minulého týdne připevní dnes děti na obraz hvězdu a dospělí pověsí baňku.

Když děti splní další úkol, odnesou si anděla, kterého si doma vystřihnou a vybarví podle fantazie. Další neděli ji za splnění úkolu připevní na připravený obraz. Dospělí za splnění úkolu další neděli pověsí na stromeček vzadu v kostele připravenou baňku.

2. neděle adventní (4. 12.)

Děti, které splnily minulý týden úkol a zahrály si s rodiči nějakou hru, si mohou o 2. neděli adventní přišpendlit na obraz ovečku a vzít si na příští týden anděla, kterého vystřihnou z papíru a vybarví.

Dospělí, kteří někoho navštívili nebo pozvali na návštěvu, si mohou vzít připravenou baňku a pověsit ji na stromeček vzadu v kostele vedle knih. Baňky budou v košíku u stromečku, obrázky i z minulých týdnů najdete v obálkách přišpendlených na nástěnce.

Úkol na další týden: Prohlédnout si s dětmi stará alba a popovídat si nad fotkami nejen  dětí, když byly malé, ale i babiček a dědečků.

Úkol pro dospělé: pomodlit se desátek růžence na úmysl svatého Otce nebo na úmysly farnosti. Intence si budete moci vzít z košíčku pod stromečkem.

 

1. neděle adventní (27. 11.)

O první neděli adventní Vám navrhujeme první aktivitu: Děti si z kostela odnesou obrázek ovečky, který si doma vystřihnou a po splnění úkolu si ovečku vybarví podle vlastní fantazie a přinesou náledující neděli do kostela.


Úkol pro děti je: Během tohoto týdne si najděte v rodině čas a zahrajte si dohromady nějakou společenskou hru! K tomu vybarvěte ovečku a doneste příští neděli do kostela.
Úkol pro dospělé: pozvat někoho na návštěvu nebo někoho navštívit.

 

Zpět do sekce ADVENT

Středisko mládeže          Farnost

Facebook střediska mládežeFacebook farnosti Brno-Žabovřesky

             ORC        

Facebook střediska mládeže