Adventní a vánoční akce

Čas adventu a vánoc je svatý pro děti i dospělé. Chtěli bychom ho s vámi prožít společně a zaměřit se na to, co je opravdu důležité...

Adventní a vánoční akce

Letáček ke stažení: VÁNOCE U SALESIÁNŮ

2. 12. Tvoření adventních věnců

Začátek ve 14 hodin v sále pod kostelem

Před začátkem adventní doby si můžete přijít vyrobit svůj vlastní věnec. K dispozici bude veškerý materiál a dekorace i ochotní lidé, kteří vám s tvorbou poradí. Cena věnce se odvíjí od použitého materiálu, cca 150-300 Kč. Věnce je možné nechat si požehnat v kostele na mši svaté v 18 hodin nebo o první adventní neděli.

3. 12. Vánoční dárek

Začátek v 15:30 hodin v pingpongárně

Loutkové představení divadelních souborů Bedruňka a Happy Theater pro děti i dospělé. Vstupné dobrovolné.

5. 12. Mikuláš v Klubu maminek

První skupina 9:00 - 10:00, druhá skupina 10:45 - 11:45 v sále pod kostelem

Mikuláš se setká s našimi nejmenšími návštěvníky tradičně v kostele Panny Marie Pomocnice. Děti se prostřednictvím divadelního představení seznamují s životem svatého Mikuláše, aby pochopily, odkud tato česká tradice pochází a jaký má význam. Nechybí písničky, tanec, výroba dárku pro Mikuláše a nadílka. Tato akce je určena jen přihlášeným účastníkům (Mikuláš)

10. 12. Vánoční akademie

Začátek v 16 hodin v sále pod kostelem

Den otevřených dveří v nebi! To si nesmíte nechat ujít. Pestrý vánoční program složený z vystoupení kroužků, výstav a ochutnávek se bude letos odehrávat před nebeskou branou.

19. 12. Úterky pro mamky: předvánoční setkání

Začátek v 9 hodin v salesiánském středisku (bar a herna Volné oratoře)

Vánoční tvoření a povídání se sestrou salesiánkou Majkou Tkadlecovou. O životě, o vánočních zvycích, o salesiánech u nás i ve světě. Pro účast na tomto programu je potřeba se přihlásit přes systém salesiániválí (Úterky pro mamky)

20. 12. Vánoční hudební besídka

Začátek v 17:30 hodin v sále pod kostelem

Vystoupení dětí z hudebních kroužků salesiánského střediska.

23. 12. Roráty s dětmi

Začátek v 7 hodin v kostele

Roráty jsou adventní ranní mše doprovázené zpěvem Rorate coeli (Rosu dejte nebesa). V naší farnosti jsou navíc spojené s působivým průvodem dětí se zapálenými lucernami. Tuto výjimečnou atmosféru můžete s námi prožít 23. prosince v 7 hodin v kostele Panny Marie Pomocnice v Žabovřeskách. Po mši je pro děti připravena snídaně a hry na celé dopoledne.

24. 12. Vánoční mše pro děti

Začátek v 15 hodin v kostele

Štědrý večer začíná radostnou zprávou: v Betlémě se narodil Spasitel světa! Přijďte si s celou rodinou prožít tuto chvíli na dětskou vánoční mši, zazpívat si koledy, podívat se na Betlém a donést si na štědrovečerní stůl Betlémské světlo!

24. 12. "Půlnoční" mše

Začátek ve 22 hodin v kostele

Noční slavnost Narození Páně neodmyslitelně patří k vánočním svátkům. V kostele Panny Marie Pomocnice v Žabovřeskách začíná "půlnoční" mše ve 22 hodin.

26. 12. Živý Betlém

Začátek ve 14:30 hodin v amfiteátru

Vánoční příběh o tom, co se vskutku stalo. Anděl se snáší z kostelní věže, ovečky se pasou u Betléma, v jesličkách leží Ježíšek a všichni jsou zváni ke společné oslavě Vánoc.

Živý Betlém 2017

8. 1. Tříkrálová koleda

Začátek v 16 hodin u vrátnice

Na tříkrálové koledování zveme každý rok všechny rodiny a zvláště nejmenší děti. Vezměte si pláště a královské koruny a vydejte se s námi do žabovřeských ulic zpívat o narození Ježíška všem lidem dobré vůle...

 

Středisko mládeže          Farnost

Facebook střediska mládežeFacebook farnosti Brno-Žabovřesky

             ORC        

Facebook střediska mládeže