MIKULÁŠ

Mikuláš se narodil do křesťanské rodiny rodičům, kteří byli velmi bohatí. A protože městečko Patara leželo blízko u moře, živili se prodejem ryb.

Když rodiče zemřeli, Mikuláš po rodičích zdědil majetek, ale protože byl velmi hodný, začal z něj podporovat chudé lidi.

Když měl Mikuláš asi 30 let, stalo se, že ve městě Mira hledali nového biskupa a protože Mikuláš byl velmi oblíbený a štědrý, rozhodli se, že zvolí za biskupa Mikuláše. Ten to přijal a ve své podpoře lidí nepřestával. Dokonce začal podporovat lidi tajně, aby se nevědělo, že za tím vším dobrem stojí biskup Mikuláš.

Lidi měli Mikuláše moc rádi a tak když nedlouho po jeho zvolení začalo velké pronásledování křesťanů, velmi se k němu utíkali a on je povzbuzoval. Byl také ve vězení, protože neodvolal to, že věří v Boha.

Zemřel 6. prosince 343 v požehnaném věku (asi 90 let) a protože jej měli lidé rádi, začali si vždy 6. prosince Mikuláše připomínali tím, že si také dávali malé dárečky. A protože je Mikuláš už v nebi, chodí vždy na svůj svátek s andělem, který mu pomáha dárky rozdávat.

Obrázky ze života sv. Mikuláše nakreslila Klára Maliňáková.

Omalovánky pro děti jsou ke stažení zde.

Středisko mládeže          Farnost

Facebook střediska mládežeFacebook farnosti Brno-Žabovřesky

             ORC        

Facebook střediska mládeže