Noc kostelů

Noc kostelů
31. května 2013

Na pátek 24. května připadla nejen slavnost Panny Marie Pomocnice křesťanů, patronky kostela, ale po celé republice se otevřely dveře celé řady chrámů, kaplí, modliteben či sborů v rámci akce Noc kostelů.

Naše farnost se k tomuto projektu připojila podruhé, poprvé ale byla otevřena také kaple sv. Václava na Burianově náměstí. Kaple byla otevřena po dvě hodiny pouze k volné prohlídce a cestu si do ní našlo celkem 255 návštěvníků. Hlavní program v rámci Noci kostelů ale probíhal ve farním kostele, kde se střídala hudební vystoupení s možností prohlídky interiéru, ve kterém byly nainstalovány panely s dobovými fotografiemi staré oratoře a z průběhu výstavby nového kostela. Program začal večerní mší svatou a kostel byl uzavřen ve 23 hodin. Během celého večera se do našeho kostela přišlo podívat 282 návštěvníků.

Věřím, že se k této akci připojíme i v příštím roce, a že se tak ať už do kostela či kaple podívají další zájemci o církevní architekturu a sběratelé pamětních razítek.  

Chtěl bych na tomto místě poděkovat za spolupráci a výpomoc místní salesiánské komunitě, Lucce a Báře Vilímovským a svým rodičům.

Fotografie jsou k prohlédnutí v galerii.

Stanislav Caletka (člen PRF)

Středisko mládeže          Farnost

Facebook střediska mládežeFacebook farnosti Brno-Žabovřesky

             ORC        

Facebook střediska mládeže