Cecilka 2014

Cecilka 2014
1. prosince 2014

V neděli 30.11.2014 proběhlo již tradiční hudební odpoledne: „Cecilka“, nazvané podle hlavní patronky hudby a římské mučednice.

Děti z farnosti společně s rodiči vytvořili pestrý hudební a divadelní program. Mnoho i mladších dětí slavnostně a s patřičnou citlivostí rozehrály klavír, flétny, housle, klarinet, akordeon a kytaru. Nechyběl ani zpěv se scénickým vyjádřením, u kterého se stovka diváků upřímně zasmála. Zpestřením byla veršovaná pohádka o Dlouhém, širokém a bystrozrakém, jež hrály poloprofesionálně děti z farnosti. Doplňkem bylo i sólové pohybové představení mladé mažoretky. Na závěr náš pan farář Max pronesl povzbudivé slovo a udělil všem přítomným požehnání.

Don Bosco, jehož dvousté výročí narození letos slavíme, by měl z této iniciativy velkou radost, protože byl přesvědčen, že hudba může vychovávat k k radostnosti, k vytříbenému vkusu a citlivosti. Vždyť ne nadarmo řekl, že „oratoř bez hudby je jako tělo bez duše“. A tak velký dík patří všem zúčastněným, rodinám, které děti v této činnosti podporují a všem, kteří pomohli při organizaci.

Zdá se, že i nadále platí přísloví: „Co Čech to muzikant“.

S.  Eva Liškutinová

Fotogalerie

Středisko mládeže          Farnost

Facebook střediska mládežeFacebook farnosti Brno-Žabovřesky

             ORC        

Facebook střediska mládeže