Oslava 65 let kněžství P. Ant. Pospíšila

Oslava 65 let kněžství P. Ant. Pospíšila
1. prosince 2014

V neděli 30. 11. jsme za přítomnosti arcibiskupa Jana Graubnera oslavili 65 let kněžství P. Antonína v den začátku nového liturgického roku zaměřeného na zasvěcený život.

 

Mons. Antonína Pospíšila jsme přijali do rodiny a tím i do naší farnosti na podzim roku 2012. V letošním prosinci uplyne 65 let od jeho vysvěcení na kněze a tak  Otec Max navrhl, že toto jubileum oslavíme při mši sv. v 10.30 hod. dne 30. listopadu. Pozvání přijal i olomoucký arcibiskup Mons. Graubner, v jehož diecézi Otec Antonín celý svůj kněžský život působil. Z řad kněží přijel také P. Kupka, P. Palacký a P. Vavruša a z naší farnosti dodali celé oslavě lesk Otec Jenda, Otec Radek, oba naši jáhnové a samozřejmě Otec Max. Na oslavu přijelo cca. 100 hostů z rodiny a z farností, kde Otec Antonín působil. Přijeli zástupci z Andělské Hory, Postřelmova, Dolan, Jívové, Dlouhomilova, Šumperka, Hranic na Moravě, ale také přátelé z Ostravy, Zlína a z dalších míst. Vtipným přáním Otci Antonínovi nás všechny potěšil Jiří Čunek. Při mši svaté hrál na varhany (jako vždy) bravurně pan Fronc, naše holky i přes chrapot z chladu zazpívaly k obětování Ave Maria s doprovodem své učitelky Jany Nevoralové a na housle pak ještě zahrál Ave Verum Jan Bělohlávek. Po mši svaté mohli všichni přítomní ochutnat výborné koláče a cukroví z cukrárny naší milé kamarádky Elišky Urbanové z Líšně. Pro všechny zájemce byla jako dar k dispozici nová kniha Otce Antonína Učící se církev, tentokrát o rodině. Následný oběd a společné setkání proběhlo ve velmi přátelském duchu a v radosti z pěkného společenství. Otec Antonín měl velkou radost a s vděčností mi přinesl ukázat také výsledek sbírky na misie v jižním Súdánu: vybralo se 11.900 Kč. Všem dárcům ať odplatí sám Pán!

Z reakcí hostů i pana arcibiskupa mohu napsat, že celá akce se opravdu povedla a všechny nás i duchovně obohatila. Velké díky proto patří také všem, kteří nám pomohli s organizací a průběhem: Rodině Zichové a Pažourkové za organizaci parkování a pomoc s občerstvením, Brigitce Urbánkové za asistenci panu arcibiskupovi i mě, rodině Kobylkové za všestrannou pomoc a všem ochotným kamarádům, zejména Petrovi Honecovi a Radimu Bínovi za přenášení a chystání stolů, váz, krabic, kytic apod. Celou akci jistil náš farář Otec Max, který byl od rána v pohotovosti a s telefonem a klíči v ruce vítal všechny příchozí, navigoval je a postaral se o hosty z řad kněží. Za Otce Antonína i celou naši rodinu velké díky také všem farníkům, kteří jste na mši sv. byli přítomní a spolu s námi vše důstojně a krásně oslavili!

Marie Ryšavá

 

fotogalerie

Středisko mládeže          Farnost

Facebook střediska mládežeFacebook farnosti Brno-Žabovřesky

             ORC        

Facebook střediska mládeže