Výlet sborečku do Vídně

Výlet sborečku do Vídně
31. srpna 2014

Náhradní termín pro výlet byl poznamenán deštivým počasím. Přesto se výlet podařil. Posuďte sami:

Fotogalerie

Na výletě se snad všem líbilo i přes to, že celý den pršelo. Nikdo se nám neztratil. Děti povídaly vtipy do mikrofonu, občas nám vyloudil úsměv na tvářích nějakou svou poznámkou také Otec Radek, který je pověstný svým humorem. Např. večer při ochutnávce BIO-vína prohlásil, že se mu to Rakousko opravdu začalo líbit a dokonce by mu nevadilo, kdybychom ho tam nechali, což jsme mu ale nesplnili. Do autobusu měl Otec Radek připravený test o svatých, kteří mají něco společného s vodou (výlet byl „námořnický“), děti měli podle příběhu uhodnout, který svatý to je a vždy si nalepili jeho vyobrazení do připraveného sešitku, kam také měly napsat, co má dotyčný světec společného s vodou. Dvakrát nám omylem při čtení textu ale prozradil, kdo to je. Jednou jsem se prořekla také já, takže děti to měly lehčí a smály se našim chybám.  Program byl následovný:

1)      Po příjezdu k Dunaji hledání pokladu na ostrově, na ostrov jsme se dostali pěšky přes most Reichsbrücke (cca. 20 min tam a 20 min zpět)

2)      Plavba po Dunaji lodí od 12.30 do 13.50 hod. (děti dostali horkou čokoládu a dospělí samozřejmě vídeňskou kávu a variaci štrůdlů)

3)      Návštěva mořského muzea (www.haus-des-meeres.at) od cca. 14.30 do 16.30 hod.

4)      V 16.30 odjezd k panu Gebhartovi do Velm-Götzendorf na večeři od 17.30 hod. Po večeři ochutnávka BIO-vína – pouze pro dospělé!!!  - z vinařství www.zillinger.at

5)      Odjezd od pana Gebharta cca. ve 20 hod. zpět ke kapličce, kde jsme byli cca.ve 21.30 hod.

Kvůli dešti jsme ještě před příjezdem k Dunaji a návštěvou ostrova poprosili pana řidiče o malý okruh na Ringu kolem středu Vídně a prohlédli jsme si z autobusu Hofburg, radnici, parlament, Karlskirche a další památky. Dále už jsme pokračovali podle plánu. Děti si užili vodní hřiště i v dešti, mnozí i bosky...  

Výlet připravili: Otec Radek Gottwald, Petra Kušlová a Marie Ryšavá, sponzor akce: firma Auto Fit, s.r.o., první pomoc: Marcela Kobylková, foto: Aleš Král.

Středisko mládeže          Farnost

Facebook střediska mládežeFacebook farnosti Brno-Žabovřesky

             ORC        

Facebook střediska mládeže