Přespávačka na Maničkách

Přespávačka na Maničkách
30. května 2016

Na Maničkách u sester salesiánek se každý čtvrtek schází děvčata v křesťanském spolču. Ve 14,30 hod. začínají ty mladší a od 16. hod. pak starší. Přáním obou skupin bylo uskutečnit společnou přespávačku. 

Mladší holky se těšily na starší kamarádky a starší se také těšily, že jich bude jednou víc a společně si zahrajeme i další slíbené hry, kde je potřeba více hráčů.

Přespávačky se dočkaly z pátku 27. na sobotu 28. května 2016. Mladší holky přišly o hodinu dřív (protože večer šly také dříve spát) a poté, co dorazily ty starší a společně jsme povečeřely, vyrazily jsme na blízké hřiště, kde jsme si zahrály nějaké hry. Vydržely bychom tam dost dlouho, kdyby nás nezahnala hrozba blížící se bouřky. Herní nálada pak pokračovala i na Maničkách až do chvíle, kdy se mladší holky měly připravit na spaní. Před večerní modlitbou jsme ještě uspořádaly přehlídku plyšáků a po modlitbě a slůvku na dobrou noc čekala na mladší pohádka před spaním a starší se mohly ještě podívat na film.

Ráno jsme se ještě společně nasnídaly a uklidily prostory. A protože nám dokonce zbyl nějaký volný čas do odchodu domů, využily jsme jej – jak jinak než hrami.

Díky všem za hezky prožité chvíle, které posloužily k většímu seznámení se či k utužení přátelství!

Marie Tkadlecová FMA

Související galerie

Středisko mládeže          Farnost

Facebook střediska mládežeFacebook farnosti Brno-Žabovřesky

             ORC        

Facebook střediska mládeže