ŽABOVŘESKÉ ROZMLOUVÁNÍ: Miloš Doležal

ŽABOVŘESKÉ ROZMLOUVÁNÍ: Miloš Doležal
14. října 2016

V pátek 7. října byla v našem kostele Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách vzácná návštěva: Se svým komponovaným pořadem o umučení číhošťského faráře Toufara přijel autor dvou obsáhlých knih a několika rozhlasových a televizních reportáží o vysočinském mučedníkovi Miloš Doležal.

O jednotlivých etapách života Josefa Toufara nepovídal sám, z jeho a Toufarových textů recitovala Milošova manželka Jana Franková a na bicí a heligonku je doprovázel Vladimír Herák. Dramatické vyprávění doprovázené autentickými fotografiemi a také dosud nezveřejněnými záběry z natáčení estébácké rekonstrukce číhošťského zázraku bylo natolik sugestivní, že při něm v téměř zaplněném kostele někteří posluchači doslova ztráceli dech. Došlo také na dotazy a komentáře; Miloš Doležal nakonec podepisoval své knihy a diskutoval s farníky.

Audiozáznam dramatického vyprávění o P. Josefu Toufarovi najdete zde.

Zdeněk Jančařík

Žabovřeské rozmlouvání s Milošem Doležalem

Žabovřeské rozmlouvání - listopad

Příští Žabovřeské rozmlouvání se koná v úterý 15. listopadu a hostem bude známý salesiánský kněz a biblista Ladislav Heryán, který bude mluvit o své poslední knize Exotem na této zemi.

Žabovřeské rozmlouvání - listopad 2016

Středisko mládeže          Farnost

Facebook střediska mládežeFacebook farnosti Brno-Žabovřesky

             ORC        

Facebook střediska mládeže