1. svaté přijímání

1. svaté přijímání
14. května 2017

30.dubna 2017 přistoupilo k prvnímu svatému přijímání 23 dětí.

Tolik jsem se těšil

" Ježíš ti řekne  při lámání chleba, tolik jsem se těšil na tuto chvíli, až se ti daruji. " A Ježíš se v poslední dubnové neděli  poprvé  daroval slavnostně nachystaným třiadvaceti dětem .
Jejich půlroční přípravu vedli P. Jan a katechetky Eva a Lenka, kteří je také doprovodili až ke Kristu v podobě eucharistie. Ještě v pátek děti ochutnávaly pouhé dary- chleba a víno, aby v neděli již zažily chuť proměněného chleba v Tělo a vína v Krev, jak Ježíš ustanovil při poslední večeři.
Bůh tě volá, Kristýnko, Marto, Adame, Tondo, Matěji, Gabrieli, Matěji, Kryštofe, Lukáši, Lukáši, Lukáši ( to není překlep, to jsou vskutku tři Lukášové !), Jitko, Natálko, Táňo, Báro, Adélko, Filoménko, Sáro, Lucko, Sofie, Zuzko, Veroniko ! Hlasu P. Jana chvílemi vypomohl jasný dětský hlásek, takže volané děti slyšely své jméno zřetelně a někdy i dvakrát a stejně jasně vzplanul od paškálu i plamínek na jejich křestních svících. Jejich jméno se spojilo s Božím jménem a ony přijaly s radostí první svaté přijímání.
Po krásné mši svaté následovala chvíle vděčnosti, poděkování pršela do všech stran- k rodičům, dětem, katechetkám, knězi i k celé farnosti, která děti podpořila a modlila se za ně.

Děti pak jednotlivě také nahlas děkovaly rodičům, například za dobré večeře, za dobrou výchovu k víře, za lásku rodičů, za vyslechnutí, za celých devět let provázení ve víře, za podporu, proto závěrečné Haleluja šabalalba ...Ježíš je Pán a mám ho rád, byla přiléhavá sborečkovská tečka za slavností. Potlesk a požehnání, neděle může pokračovat slavení. Amen.

Jaroslava Cýrusová

Související galerie

Středisko mládeže          Farnost

Facebook střediska mládežeFacebook farnosti Brno-Žabovřesky

             ORC        

Facebook střediska mládeže