Celostátní setkání mládeže v Olomouci bylo skvělé

Celostátní setkání mládeže v Olomouci bylo skvělé
22. srpna 2017

Od 15. do 20. srpna byla skupina mladých lidí z naší farnosti svědkem krásného setkání v Olomouci. Heslo "Nebojte se“ provázelo několik tisíc účastníků z celé republiky.

 

Na programu byly nejrůznější koncerty, přednášky, debaty i duchovní program jako mše svaté, adorace, desátky růžence, litanie k Panně Marii, křížová cesta ve třech provedeních, vigílie a další. Bylo  těžké si vybrat z tak pestré nabídky. Krásně hrály a zpívaly různé křesťanské skupiny, které vtiskly setkání nezapomenutelný ráz. Velmi silná byla svědectví několika lidí, kteří se doslova "dotýkali Boha", a to paradoxně v těžkých chvílích jejich života. Příležitost slavit nekonečné Boží milosrdenství ve svátosti smíření si nenechalo ujít mnoho mladých. 

Vnitřní krása a radost se projevila vnější radostnou a slavnostní náladou i srdcem překypujícím vděčností.

A tak na téma posledního dne: "Nebojte se jít do celého světa" zněla odpověď nás všech: "Mé srdce je připraveno, Bože" (Žl 57,8).

Eva Liškutinová

 

 A ještě svědectví jedné účastnice: 

"Na setkání podobného typu jsem jela letos poprvé. Poznala jsem tam skvělé mladé lidi, slyšela zajímavá svědectví a přednášky, viděla krásné prostředí, zažila zábavu, ale i jsem se zamyslela sama nad sebou, nad svou vírou, a nad svým životem. Líbilo se mi, jak na každý den byl udělán program, téma dne a slovo na den. Ranní i večerní program byl plný zábavy, příběhů a zajímavostí. V pátek se konala pouť na Svatý Kopeček, při cestě tam bylo velké horko, ale i tak to bylo super. Krásně nám vyšlo počasí, pršelo asi jednou. Nejenom jsem obnovila vztah s Bohem, ale i poznala nové věci a lidi. Moc oceňuji práci pořadatelů, zdravotníků, moderátorů a vůbec všech, kteří se na tom podíleli."

Kateřina Nováková, 14 let

Související galerie

Středisko mládeže          Farnost

Facebook střediska mládežeFacebook farnosti Brno-Žabovřesky

             ORC        

Facebook střediska mládeže