Duchovní obnova biřmovanců v Ochozi u Brna

Duchovní obnova biřmovanců v Ochozi u Brna
16. května 2017

V sobotu 13.5. prožili mladí lidé v Ochozi u Brna závěrečnou duchovní obnovu před přijetím svátosti biřmování.

Už je tomu rok a osm měsíců, co jsme se začali scházet při přípravě na biřmování. Za tu dobu jsme společně urazili dlouhou cestu... Nejen duchovní, ale i v růstu a změně osobností.

V sobotu 13.5. jsme se vydali na naši závěrečnou duchovní obnovu před přijetím svátosti biřmování. Po příjezdu na faru do Ochozi u Brna nás Zdeněk seznámil s významem přijetí darů Ducha svatého. Zamýšleli jsme se nad tím, že dary, které obdržíme, jsou tu primárně pro druhé, abychom byli užiteční. Dary musíme ale my sami chtít rozvíjet. Pozastavili jsme se také nad otázkami převzetí odpovědnosti za náš budoucí křesťanský život. 

 

- Neměl bych přestat kritizovat, jak co v naší farnosti (ne)funguje, ale jak bych se sám já mohl zapojit?

- Na čem zapracuji po biřmování? Co bych mohl umět, ale nechce se mi?

- Jakých stínů, které vadí na mně druhým, se chci zbavit?

- K čemu se cítím být povolaný?

- Co bude na mém chování po biřmování jiné, vidět na mém životě?

 

Dále jsme vytvořili koláž, kde cítíme působení Ducha svatého. Až přešel déšť, vypravili jsme se k jeskyni Pekárna. Tuto cestu jsme absolvovali každý v tichosti, abychom si více uvědomovali krásu, co vidíme a slyšíme kolem sebe. Cesta tam byla opravdu malebná a byla nám oázou pro duši. Po návratu jsme nachystali vše potřebné ke slavení mše svaté v přírodě. Zakončení dne se neslo v symbolu ohně. Od ohně jsme si každý zapálili vlastní svíčku a každý z nás představil plod, který přinesl z domu jakožto "ovoce Ducha svatého. Významy byly opravdu pestré. Chili papričky - symbol síly, červená jablka - lásky, hrozny - od každého daru kousek, ale ani z jednoho moc atp. 

 

Věříme, že když naše životní základy budeme stavět na Bohu, poneseme ovoce. Svatý Maxmiliane Kolbe, Václave, Zdislavo, Edito, Johanko, Done Bosco, Marie Cantarero a Terezie s Lisieux, orodujte za nás!                                                                                                                                                                                                                                      Marky

Středisko mládeže          Farnost

Facebook střediska mládežeFacebook farnosti Brno-Žabovřesky

             ORC        

Facebook střediska mládeže