Panna Marie a Josef putují do Betléma, pomůžeme jim?!

Panna Marie a Josef putují do Betléma, pomůžeme jim?!
30. listopadu 2017

Děti budou o 3 adventních nedělích při mši svaté v 9 h pomáhat Marii a Josefovi při putování do Betléma.

Milé děti, v letošní adventní době na nás čeká v naší žabovřeské farnosti důležitý úkol. Panna Maria vyrazila s Josefem na sčítání lidu do Betléma. Nejraději by už odpočívala doma a chystala si věci na miminko, ale co se dá dělat, sčítání je povinné pro všechny. Cesta z Nazaretu je ale těžká a daleká, stoupá a klesá v horách celých 140 km. A do toho začalo období mírných dešťů, je zima, zvlášť v noci. Panna Maria s Josefem jdou už několik dní, jde to pomalu, často musí zastavovat, aby si Maria s velkým bříškem trochu odpočinula. Poslední úsek jejich putování je úplně nejtěžší - čeká je strmé stoupání, Betlém totiž leží v nadmořské výšce téměř 800 metrů.

Najít cestu v horách není lehké, po setmění můžou sejít z cesty, podvrknout si kotník o kámen, oslík klopýtá. Kdyby tak na temném nebi alespoň zářilo více hvězd, říkají si vyčerpaně.

Pomůžeme jim, děti? Nasbíráme pro ně hvězdičky, které ve tmě září, aby jim cesta lépe ubíhala a viděli, kam šlapou? Stačí dávat o adventních nedělích dobrý pozor při četbě evangelia a pak správně zodpovězenou otázkou získat hvězdičky, které jim budou zářit na cestu. Každá hvězda je důležitá, je to závod o čas, Panně Marii se už má miminko narodit každým dnem a musí to stihnout do Betléma co nejdřív! Záleží na každém z nás, tak pojďme do toho!

 

Středisko mládeže          Farnost

Facebook střediska mládežeFacebook farnosti Brno-Žabovřesky

             ORC        

Facebook střediska mládeže