Výlet do Dolních Kounic a Oslavan

Výlet do Dolních Kounic a Oslavan
19. června 2017

V sobotu 17.6. vyrazila na výlet malá skupinka dětí z naší farnosti v doprovodu dvou katechetek a otce Jardy Němce.

Nálada byla dobrá, počasí jakbysmet – skvělé startovní podmínky. Naše cesta měla dva cíle - kostelík sv. Antonína Paduánského na kopci nad Dolními Kounicemi a pak Permonium v bývalém dole Kukla v Oslavanech. Na první vrchol jsme dorazili značně zadýchaní po strmém výstupu. Po krátké honičce a schovávačce kolem kostela jsme nakonec sehnali všechny děti na mši, při níž jsme Bohu poděkovali za uplynulý školní rok.

Oběd se podával hned u kostelíka, kde jsme se rozsazeni v trávě a na lavečkách kochali okouzlujícím výhledem na kounické údolí s korytem řeky Jihlavy a dominantou zámku.  Malí neposedové se ale příliš nezdržovali dlouhým vysedáváním u jídla, takže během honiček a her jsme se zase sesunuli do údolí, kde už na nás čekal odvoz do Permonia. Permonium je zábavní park, v němž je připomenuta místní historie oslavanských těžebních dolů formou hry, v níž děti po skupinkách procházejí areálem a hledají kódy, které je posunou k dalšímu úkolu. Děti ocenili, že cesta začíná u jezírka, dospělí už méně, ale i přes drobné ztráty v podobě několikeré mokré boty a nohavice se podařilo zabránit nejhoršímu – celkové koupeli.

Z výletu si kromě nezapomenutelných zážitků a zbytků svačiny odvážíme hmotné upomínky : turistické známky, bonbony s permoníkem, postavičku permoníka a hlavně barevný sliz, ať už ve tvaru krokodýla, nebo jen tak v krabičce. A za tím vším snad zůstane pocit, že nám spolu bylo dobře a za rok někam znovu vyrazíme.  

Klára Báčová

Související galerie

Středisko mládeže          Farnost

Facebook střediska mládežeFacebook farnosti Brno-Žabovřesky

             ORC        

Facebook střediska mládeže