Výlet do Kohoutovic a Bosonoh  v příznivém počasí

Výlet do Kohoutovic a Bosonoh  v příznivém počasí
15. září 2017

9.9. 2017  se uskutečnil jednodenní výlet s dětmi.

Z  Kohoutovic do Bosonoh …vede krátká a dlouhá cesta. Naše výprava šla tou delší a protože děti milují pohádky, budeme účastníkům  říkat: malé včelky Evička, Eliška a Jůlinka, včelí královna Eva a spokojený slimák Pavel.

Na začátku cesty se pomodlili v zákristii a připomněli si, že jsou vlastně pokřtění.  Vydali se pak autobusem do Kohoutovic, kde se k nim přidaly zbývající dvě malé včelky Terezka a Vašík. Navštívili společně zdejší kostelík Svaté rodiny a všichni pak zasedli a udělali si venku piknik před další cestou.

Výprava pokračovala lesem, kde mohly včelky poletovat. Brzy se vyčerpaly a potřebovaly doplnit energii. Když si naplnily svá bříška, vyprávěla jim včelí královna příběh z pradávných dob. V něm krásná dívka jménem Ester zachránila svou odvahou a zbožností starověký národ Izraelitů před vyvražděním. Pak si včelky cestou hrály a nakonec je čekala soutěž. Vyhrála včelka Evička. Dostala patřičnou věcnou odměnu a byla zařazena do slosování výherců biblických výletních soutěží v tomto školním roce. 

Sešli jsme do údolí Bosonoh, kde vrcholila krojovaná slavnost 780. výročí založení obce. Milé bylo přivítání malým Šimonem, nabídl nám sladké pouťové koláčky. Zdejší otec František, se nás naoko vážně zeptal: „Jak to, že nejdete bosi? Jste přece v Bosonohách!“  Zamířili jsme do rodného domu Terezky a Vašíka. U Vlachů jsme si hezky povídali u čaje a buchet.

Příští výlet je 14. října.

Pavel Hertl

Související galerie

Středisko mládeže          Farnost

Facebook střediska mládežeFacebook farnosti Brno-Žabovřesky

             ORC        

Facebook střediska mládeže