Za papoušky do Bošovic přes les

Za papoušky do Bošovic přes les
20. října 2017

Další díl seriálu „Sobotní výlety“ se odehrával 14. října 2017.

Na návštěvu jediného papouščího ZOO v naší zemi se přihlásilo šest dětí, o 20% více než minule. Některé se nám ozvaly v hodině dvanácté, jako kdyby to předznamenávalo průběh událostí…  Sraz byl až v 10 hodin, kvůli dopravním spojům. Jeli jsme šalinou, vlakem a autobusem a dle plánu jsme před polednem stáli v Bošovicích u Obecního úřadu. Před cestou do Ždánického lesa jsme se pořádně nasytili. Šli jsme po neznačených cestách. Když jsme vystoupali nad vesničku, naskytl se nám malebný pohled na údolíčko a také na sklizenou vinici na vrchu. Vlastně, SKORO sklizenou. Udělali jsme si několik společných fotek s vinným koloritem a pak jsme vydatně ozobávali zbylé hrozínky, hlavně červené byly mňam! Stoupali jsme dál a za chvíli se ponořili do příjemně stinného lesa.

Sestra Eva vyprávěla dětem další z příběhů biblického starověku, z Ninive,              o statečném Tóbitovi, jeho synu Tobiášovi a jeho nevěstě Sáře, kterou vysvobodil s pomocí Božího anděla Rafáela z moci zlého démona Asmodaje. Příběh přešel do soutěže hledání kartiček skrytými v trávě, listí a keřích. Šťastní nálezci museli ještě osvědčit své znalosti, ale pak už byli všichni sladce oceněni. První cenu vyhrála Hanka Maliňáková a byla zařazena do slosování výherců biblických výletních soutěží v tomto školním roce.

Z lesa jsme vystoupali korytem vyschlého potoka a namířili si to přes pole přímo za nosem. Viděli jsme stádečko srnek. Trochu jsme upravili kurz a za půl hodiny jsme stáli před vytouženým ZOO.

Tolik barev, tolik krásných ptáčků, tolik různých zemí, ze kterých byli převezeni. Dětem šla hlava kolem. Také fotografové se činili. Když se děti prohlížení nabažily, šli něco pojíst a odpočinout si do dětského koutku. A tam čekalo další překvapení: dva rohatí kozlíci Čertík a Bertík a dva malí zakrslí králíčci. Od těch posledních se děti nemohly odtrhnout až do zavírací doby. Děti si koupily suvenýry, všichni se podepsali do vzácné pamětní knihy a paní pokladní nám vyprávěla historii vzniku ZOO. Dlouhou chvíli do odjezdu autobusu jsme si krátili na dětském hřišti na atrakcích tak usilovně, že nám autobus odjel, aniž bychom to tušili.

Abychom si zkrátili čas do příjezdu dalšího spoje, vydali jsme se pěšky 4 km vzdálené do Otnice. Návrat domů byl tak o dvě hodiny později než jsme měli v plánu. Děti byly pořádně unavené a naprosto spokojené. Terezka a Dominiček nám  navíc nakreslili krásné obrázky z výletu. Tak zase příště – 18. listopadu, už se těšíme!

O. Pavel Hertl

Středisko mládeže          Farnost

Facebook střediska mládežeFacebook farnosti Brno-Žabovřesky

             ORC        

Facebook střediska mládeže