Dcery Panny Marie Pomocnice v Brně - Žabovřeskách

Sestry salesiánky (oficiální název je Kongregace Dcer Panny Marie Pomocnice) jsou řeholní společnost Bohu zasvěcených žen. Zakladatelem je Don Bosco a spoluzakladatelkou Marie Dominika Mazzarellová. Hlavním posláním sester je výchova mládeže.

Více informací o sestrách najdete na www.fma.cz.

název Komunita Dcer Panny Marie Pomocnice
adresa Maničky 1, 616 00 Brno-Žabovřesky
ředitel Eva Liškutinová 0onh27icbmvx5f56LToB4~2kZ9kmb

Eva Liškutínová

Sr. Eva Liškutínová - ředitelka komunity

Pocházím z Moravských Bránic, vesnice vzdálené asi 25 km na jihozápad od Brna. Jako sestra salesiánka jsem působila v některých městech České republiky i v římské inspektorii. Mám ráda hudbu a sport. V Žabovřeskách se mi moc líbí. Mým životním heslem je: "Bůh je láska".Majka TkadlecováSr. Marie Tkadlecová
Pocházím z Valašska. Salesiánkou jsem od roku 1996. Od té doby jsem vystřídala plno míst, ale do Brna se ráda vracím – jsem tady již počtvrté :-) - nutno dodat, že pokaždé tady nacházím něco nového. Mám ráda hudbu. Ráda fotím – je to pro mě takovým zprostředkováním Boží krásy a velikosti. Ráda se procházím (nebo projíždím na kole) přírodou i setkávám s lidmi - od malých po velké.


Anna HořínkováSr. Anna Hořínková
Pocházím ze Staré Bělé - což je dnes periferie Ostravy. Salesiánkou jsem se stala v roce 1985 a postupně jsem prošla různými domy inspektorie. Do Žabovřesk jsem se po 22 letech vrátila v srpnu 2011.

 
 


 Alena VojtkováSr. Alena Vojtková 
Pocházím přímo z Brna Žabovřesk. Studovala jsem na učitelku v mateřské škole. Noviciát jsem začala na Slovensku, ale pak jsem většinu života pracovala jako konstruktérka. Po totalitě jsem se seznámila se sestrami v ČR a mohla jsem složit věčné sliby v Kongregaci Dcer Panny Marie Pomocnice. Nyní žiji v komunitě sester v Žabovřeskách.

Středisko mládeže          Farnost

Facebook střediska mládežeFacebook farnosti Brno-Žabovřesky

             ORC        

Facebook střediska mládeže