Salesiáni Dona Boska v Brně-Žabovřeskách

Salesiáni Dona Boska jsou mužské řeholní společenství v katolické církvi. Jejich zakladatelem je Don Bosco. Věnují se především práci pro mladé lidi. Více infomací o salesiánech v České republice naleznete na hlavní stránce české salesiánské provincie www.sdb.cz.

V Brně-Žabovřeskách žije komunita sedmi spolubratří.

 


Zdeněk JančaříkP. Zdeněk Jančařík 
- ředitel komunity

Jmenuji se Zdeněk Jančařík, pocházím z Veselí nad Moravou, ale víc než třicet let jsem strávil s krátkými nebo delšími přestávkami
v Praze. Salesiánem jsem od roku 1991. Od roku 1996 jsem kněz a moje první štace byla sv. Terezička v Praze-Kobylisích. Terezičce jsem zůstával dlouho věrný, až teď nedávno (2015) jsem byl ustanoven ředitelem salesiánské komunity v Brně-Žabovřesky. Učím se tedy hantec a brněnské ulice. Občas mám tendenci hledat vchody do metra, ale po nějakém čase mě to opouští. Mám rád písničky z Horňácka, hodně čtu
a pořád se ještě občas a nepravidelně učím jazyky.


 Jan StuchlíkP. Jan Stuchlík - administrátor farnosti

Narodil jsem se 29. 1. 1958 ve Zlíně. V letech 1977 - 1982 jsem vystudoval na Přírodovědecké fakultě Masarykovy university obor kybernetiku a informatiku, pak 8 a půl roku pracoval
v Kancelářských strojích ve Zlíně jako programátor. 1990 - 1992 doplnil tajná studia filosofie a teologie na Cyrilometodějské teologické fakultě v Olomouci, pak působil 19 let na sekretariátu SDB a ve farnosti v Praze-Kobylisích a od 1. 9. 2011 jsem členem komunity SDB Brno-Žabovřesky a farním vikářem. První sliby v kongregaci jsem složil 31. 12. 1984, věčné 8. 9. 1990, kněžské svěcení přijal 5. 6. 1993. 6. 1. 2014 mne biskup jmenoval administrátorem farnosti Brno-Žabovřesky.


  Jiří BalášP. Jiří Baláš - ředitel střediska
 

Pocházím z Východních Čech, kousek o města Poličky, z malé vesnice Široký Důl.
Střední zemědělská škola, kterou jsem uzavřel maturitou, napovídá, že obor technický je mi blízký a práce se železem, je mým velkým koníčkem. Salesiánem jsem od roku 2000, kde jsme skládal první sliby. Poté jsem obsolvoval studia teologie v Českých Budějovicích, s dvou roční prací v Praze. Čtyři roky jsme působil zde v Brně (2008 - 2012)
a poslední tři roky v Plzni, kde jsem měl na starosti nízkoprahový klub pro mladé. Kromě svařování, se rád odreaguji v kuchyni a při sportu.
 


 Libor VšetulaP. Libor Všetula - ředitel mediálního centra

 Pocházím z úrodného kraje, kde slovo víno, kroj anebo zbožnost je pořád ještě součástí života - ze Slovácka. A i když jsem hodně let strávil na různých místech Čech i v zahraničí, jsem rád, že můžu pár let být v Brně. Mám rád sport (tenis, fotbal, squash, hokejbal, ping-pong apod.) a také hudbu (kytara, klavír, housle apod.) Nepohrdnu skleničkou dobrého a vychlazeného Sauvignonu a když na to přijde, můj relax i kreativní odpočinek je v kuchyni při vaření.
 


Pavel HertlP. Pavel Hertl

Je mi 49 let, pocházím z Humpolce a jsem vyučený prodavač. Letos jsem si připomněl 20 let od trvalých slibů v Salesiánské společnosti. Jako kaplan budu s dalšími pečovat (nejen) o mladší ministranty.
 


 Vlastimil VajďákVlastimil Vajďák

Pocházím ze Zlína, původní profesí jsem učitel, několik let jsem učil na základní škole. Zde v Brně jsem na salesiánské asistenci.

 
 


Jaroslav Němec P. Jaroslav Němec

Jmenuji se Jaroslav Němec a přicházím z komunity v Prostějově.
Co mám rád? To vyplyne z následujícího textu. Vytvořil jsem si životní příběh, který nosím stále ve svém srdci: „Být s mladými a pro mladé“. A také je chci doprovázet k osobě Ježíše Krista. Mám rád vysoké hory, jezdím na kole a s mladými připravuji výpravy na kolech. Z Ostravy a Prostějova jsme podnikali výpravy do Alp, do italského Turína a také do Říma. V zimních měsících rád jezdím na lyžích, snowboardu a běžkách a těmto sportům učím mladé lidi. Mám rád J. S. Bacha, V. A. Michnu, P. Ebena a také cimbálovku.
Těším se, že něco z toho prožiji i v Brně :-)

 

 

Středisko mládeže          Farnost

Facebook střediska mládežeFacebook farnosti Brno-Žabovřesky

             ORC        

Facebook střediska mládeže