Úterky pro mamky

Čas pro maminky: inspirace, přednášky, besedy, tvoření, povídání, prostor pro sdílení svých radostí i starostí. To jsou Úterky pro mamky. Od září 2017 probíhají vždy dvakrát za měsíc od 9 do 11:30 hodin v herně Salesiánského střediska mládeže.

Přihlašování probíhá přes systém salesiániválí.cz.

Cena: 80 Kč (pro členy Klubu maminek), 120 Kč (pro ostatní).

Hlídání dětí je zajištěno.

Úterky pro mamky listopad-prosinec 2017

 

21. 11. Setkání s logopedkou Annou Dostálovou

Povídání zaměřené na vývoj řeči u dětí. Praktické rady a poznatky určené maminkám, které denodenně pozorují své děti a kladou si otázky ohledně jejich výslovnosti a úrovně mluvy. Poradí, kdy vyhledat odborníka a kdy jsou obavy o stav výslovnosti a mluvení dítěte zbytečné nebo předčasné. Přijďte na užitečnou besedu a nezapomeňte si knihy! Na tomto setkání proběhne výměna KNIHA za KNIHU. Vyměňovat si můžete knihy pro děti i pro dospělé.


Uplynulá setkání:

7. 11. 2017 Keramický svícen

Páté setkání v Útercích pro mamky bylo věnováno tvoření. Příchozí maminky si vyráběly keramický svícen. Plát ozdobený kruhovými výřezy se svinul do požadovaného tvaru a po důkladném začištění byl svícen hotový a připravený na schnutí. Po vyschnutí půjdou na první výpal a poté se svícny naglazují, aby měly krásný lesklý povrch.
Výroba keramických svícnů Výroba keramických svícnů 2
Výroba keramických svícnů 3 Výroba keramických svícnů 4
Výroba keramických svícnů 5 Výroba keramických svícnů 6
 

24. 10. 2017 Beseda o zdravé výživě

V úterý 24.10. jsme v Úterkách pro mamky vyslechly velmi poutavou přednášku o zdravé výživě, po níž následovala živá diskuze. Dozvěděly jsme se tipy, jak dětem nahradit jejich oblíbené sladkosti zdravými variantami, co nám dodá energii v chladných zimních měsících a spoustu dalších zajímavých věcí. Ty maminky, které se nemohly besedy zúčastnit, ale zajímá je toto téma, mohou na fotkách najít "doporučenou literaturu".

Zdravá výživa

Zdravá výživa 2 Zdravá výživa 2

Zdravá výživa 3 Zdravá výživa 4

DSC_0020 DSC_0021

10. 10. 2017 Smaltované lžičky

Na třetím setkání jsme smaltovaly čajové lžičky. Vybrat si barvu, vymyslet si způsob zdobení, potom jemně a rovnoměrně nasypat smalt na lžičku, položit na plotýnku a "zapéct". Tak toto je recept na příjemné tvoření, kterým zdobení příborů pomocí smaltu bezesporu je. PS: Pokud máte rádi doma vyrobené dárky, smaltování je určitě dobrý tip.

Naše  zkušenosti se smaltováním lžiček:

Jednotlivé barvy Efcolor zakoupíte ve výtvarných potřebách. Vyrábějí se i perleťové odstíny, které se dají zajímavě kombinovat s ostatními barvami. Dobrá vychytávka při sypání barvy je umístění kousku silonky na hrdlo lahvičky, aby se prášek nesypal "nekontrolovaně". Prášek je vhodné nanášet na papírové podložce, zbytek pak snadno nasypete zpátky do lahvičky. Pokud je použito více barev, smaltovat postupně, na etapy. Další barvy nanášet na vychladlý výrobek, aby se nezačaly "roztápět" a daly se případně poupravit. Vždy dobře očistit spodní část příboru.
DSC_0023 DSC_0010
DSC_0012 DSC_0013
DSC_0015 DSC_0017
 

26. 9. 2017 Barevná typologie

(fotky ze setkání, rady od Jany a literatura)

 

19. 9. 2017 Květiny z organzy

Na prvních Útercích pro mamky se tvořilo. Zde si můžete prohlédnout naše výtvory - kytičkové brože z organzy:

Středisko mládeže          Farnost

Facebook střediska mládežeFacebook farnosti Brno-Žabovřesky

             ORC        

Facebook střediska mládeže