Barevná typologie

„Nejlepší barva na světě je ta, která vám jde nejlépe k pleti.“ 
Tento citát od Coco Chanel se skvěle hodí k první besedě, která proběhla v Útercích pro mamky a byla věnovaná barevné typologii. Ta využívá v náš prospěch barvy, a to hlavně při volbě oblečení a doplňků. Poutavě nás do jejích tajů pozvala Jana Demjanová, která se touto tematikou dlouhodobě a odborně zabývá. Inspirativní a zajímavé téma, které baví většinu žen.
 
Využití znalosti svého barevného typu
Víte-li, zda jste jaro, léto, podzim nebo zima, můžete ušetřit spoustu času, energie a peněz a také si ušetříte zklamání z nevhodně koupeného kousku oděvu, který vám nakonec nesluší. Nebudete už nikdy stát u plné skříně a zoufat si, že "nemáte co na sebe."
Univerzální rada
Dívejte se na barvy oděvů i doplňků a líčidel na denním světle, ne pod umělým osvětlením. Porovnávejte, jak vám to sluší v různých odstínech určité barvy. Ona totiž není červená jako červená, modrá jako modrá ani bílá jako bílá.
 
Znalost vaší individuální barevnosti vám pomůže vybrat outfit na důležitý pracovní pohovor či vypadat skvěle na svatbě své kamarádky. Budete zcela jistě vědět, které brýle vám sluší, které šperky podtrhnou barvu vaší pleti, které tričko a rtěnka vás rozzáří po probdělé noci s miminkem.
 
Literatura:
První a nejlepší kniha o barevné typologii  - Paleta krásy od Carole Jackson.
velmi dobrá je i kniha Barvy pro krásu od Christel Buscher nebo Nové barvy pro krásu od Gisely Watermannové a Franzisky Zingelové.
 
Jana Demjanová

 
DSC_0009 DSC_0012 DSC_0015 DSC_0013

Středisko mládeže          Farnost

Facebook střediska mládežeFacebook farnosti Brno-Žabovřesky

             ORC        

Facebook střediska mládeže