SŠA

Co je to SŠA?

sša1Salesíánská škola animárorů, nebo-li S(a)ŠA, je dvouletý vzdělávací kurz, který naše středisko připravuje společně se Salesiánskými středisky mládeže v Brně-Líšni a Zlíně. Jeho účastníky jsou nejen animátoři z výše zmíněných středisek, ale i z dalších spolupracujících organizací z celé Moravy. Kurz zaštiťuje Salesiánská asociace Dona Boska (SADBA), která má s pořádáním animátorských kurzů mnoho zkušeností.

Co se tam děje?

sša2Hlavním cílem kurzu je dát animátorům základy pedagogiky, psychologie, salesiánského preventivního systému a další znalosti, které jim pomohou v jejich práci v kroužcích, v oratoři či na různých pobytových a jednorázových akcích. Náplň kurzu se ale neskládá jen z výukového programu. V souladu s principy salesiánské pedagogiky je součástí kurzu také duchovní program, hry a aktivity zaměřené na posílení kolektivu.

Co z toho?

sša3Výstupem je osvědčení o absolvování kurzu, včetně seznamu odborných témat a jejich rozsahem. Účastníci mají také možnost v rámci kurzu získat akreditované osvědčení Hlavní vedoucí zotavovací akce.

Středisko mládeže          Farnost

Facebook střediska mládežeFacebook farnosti Brno-Žabovřesky

             ORC        

Facebook střediska mládeže