Den pro rodinu

Den pro rodinu
4. dubna 2017

Lektorky z Klubu maminek uspořádaly odpoledne v sobotu 1. dubna 2017 akci Den pro rodinu – první v historii našeho střediska. Zájem o tuto akci nás v den konání mile překvapil. S největší pravděpodobností jsme dali vzniknout nové tradici!

Na cestě za pokladem se rodiny musely vypořádat s různými úkoly, např. rodiče pomohli starému převozníkovi převézt děti na kárce, děti si vyzkoušely chytat rybičky či srazit míčkem hlavu tříhlavému drakovi, pomohly posbírat korálky z náhrdelníku princezny, na koloběžce se proháněli kolem hřiště malí i velcí, celá rodina si procvičila paměť při procházce kolem obrázků, lanový most překonávali i odvážné maminky, atd. A co bylo nakonec tím pokladem? Každá rodina našla v herně střediska svou fotografii a u ní citát: „Rodina je tam, kde život začíná a láska nikdy nekončí.“ Každá rodina je tím největším pokladem! Naší snahou je doprovázet rodiny a podporovat je. To nám připomenul i salesián Vlastimil Vajďák, který přišel účastníky akce pozdravit. Mimo jiné upozornil i na salesiánské heslo na rok 2017, jež zní: „JSME RODINA. Každý dům je školou života a lásky.“

Pohádka a malá hostina pak byly pro většinu účastníků závěrečnou tečkou. Někteří vytrvalci se pak ještě zastavili u táboráku. Společně strávený čas nám všem rychle utekl.

Marie Tkadlecová

Související galerie

Středisko mládeže          Farnost

Facebook střediska mládežeFacebook farnosti Brno-Žabovřesky

             ORC        

Facebook střediska mládeže