Výlet dětí z farnosti a náboženství

Výlet dětí z farnosti a náboženství
18. května 2016

Ve čtvrtek 12. května 2016 se děti z naší farnosti vydaly na společný výlet u příležitosti blížícího se závěru školního roku.

Autobus nás dopravil do Zlína, kde jsme uskutečnili slíbenou návštěvu u otce Radka Gottwalda, který do loňského školního roku působil v Brně – Žabovřeskách. Pozdravit nás přišel i další „brněnský“ salesián Pavel Liškutin.

Přivítání s otcem Radkem bylo vřelé. Radek nám ukázal jejich kostel P. Marie Pomocnice a pak nás kolem sousoší Dona Boska s kluky (některým dospělým totiž chyběl obraz či socha Dona Boska v kostele, tak nám Radek ukázal, že na něj samozřejmě nezapomněli) dovedl do altánku, kde na nás čekalo občerstvení, které na závěr korunovala zmrzlina. Poté, co se tělo občerstvilo, vyběhli nejen kluci utkat se na fotbalové hřiště. Menší i větší děti využily houpaček a skluzavek – každý si prostě našel „svoji parketu“. Dostat děti do autobusu bylo náročné – nikomu se nechtělo odjíždět, ale před odjezdem jsme zvládli ještě Radkovi poděkovat a zazpívat písničku. Na cestu nás Radek vybavil magnetkou s obrázkem ptáčka, který je symbolem jejich Salesiánského klubu mládeže. Nutno dodat, že hlavně kluci pak vyzkoušeli, co magnetka vydrží – hned ji připlácli na vnější stěnu autobusu a na Provodově zkontrolovali její stav po desítce kilometrů.

Další zastávkou bylo mariánské poutní místo Provodov. Po krátké pouti od autobusu ke kostelu jsme začali mši sv. – pro některé bylo velkým zážitkem, že si zde poprvé vyzkoušeli ministrovat. Při službě u oltáře jim pomáhal otec Pavel Hertl a zkušenější ministranti.

Po mši sv. byl čas na oběd z vlastních zásob a následoval prostor na různé „volnočasové aktivity“ – fotbal, společné hry, procházka v lese, prolézačky a kolotoč, povídání na schodech – jak to dokládají fotografie. I z tohoto místa se nám nechtělo odjíždět, ale čekalo nás ještě město Luhačovice, kde jsme nejprve navštívili kostel Sv. Rodiny a potom jsme se prošli směrem ke kolonádě – účel byl jednoduchý: něco koupit rodičům a utratit peníze, které děti dostalyJ.

Z malé ankety mezi dětmi vyplývá, že se jim líbilo: všechno, u Radka ve Zlíně, zmrzlina, že někdo mohl poprvé ministrovat, fotbal, vybíjená, hra Macháček atd.

Nutno poděkovat Bohu za krásné počasí a za ochranu (nějaký úraz byl, ale naštěstí ne zlomenina či něco horšího)! Díky i otci Pavlovi a maminkám a katechetkám, které si udělaly čas a pomohly při organizaci výletu!

Marie Tkadlecová FMA

Středisko mládeže          Farnost

Facebook střediska mládežeFacebook farnosti Brno-Žabovřesky

             ORC        

Facebook střediska mládeže