Chaloupka pro mladší ministranty

Chaloupka pro mladší ministranty
5. srpna 2014

Po příměstských ministrantských táborech v minulých letech, proběhla tyto prázdniny poprvé chaloupka pro ministranty do 5. třídy ZŠ.

 

Ministrantů bylo celkem 10. Pobyt se konal na faře v Sebranicích. Prostorná fara, patřící salesiánům, nám poskytla veškeré potřebné zázemí. Délka celé chaloupky byla jen 4 dny (29.7. – 1.8.). I tak krátká doba byla ale pro kluky dostačující. Hlavním cílem bylo upevnění i prohloubení kamarádských vztahů a také prožití více dnů společně. Součástí programu samozřejmě byly i večerní modlitby, bohoslužba

a tzv. témátka, které sice u kluků moc úspěch nemají, ale jsou pro ně důležité.

Již od příjezdu byli kluci velmi rozjaření a plní energie, což si umíte určitě sami dobře představit. Pro vedoucí tím začal čekaný, ale těžký úkol ihned je zabavit a nenechat ani chvilku bez nějaké činnosti. Už první den jsme účastníky trochu neplánovaně unavili původně večerní (nakonec noční) hledací hrou po Sebranicích. Hned další den jsme všichni vyrazili na výlet po okolí. Navštívili jsme Budislav. Celá trasa byla dlouhá asi 12 km. Obdivoval jsem ministranty, s jakou lehkostí došli až do cíle. Nevzpomínám si, že by si někdo během cesty stěžoval, že nemůže nebo už nikam jít nechce. Uvědomil jsem si, jak spolu kluci na výletě drželi a jak si upevnili partu. V Budislavi jsme měli bohoslužbu v kostele a poté jsme se autem vrátili na Sebranice. Potom bylo témátko a další hry. Za zmínku stojí také čtvrtek. To byla plánovaná hledací hra po Litomyšli. Bohužel zrovna celý den pršelo. Hru jsme uskutečnili. Bál jsem se ale, aby kluci celé dopoledne vydrželi chodit po městě. Bylo to náročné, ale kluci ukázali velkou vůli a všichni to nakonec zvládli. Naštěstí byl pro ně také velkou motivací krytý bazén, kam jsme si šli odpoledne zaplavat. Odměnou se stala také večerní burza, na které mohli kluci nakoupit za získané chaloupkové dolary (získávali se za hry, služby i úklid) spoustu pamlsků i hodnotnějších věcí. Další den se konal ministranty očekávaný fotbalový zápas proti ministrantům ze Sebranic. Zápas se vydařil. Všichni si zahráli a ukázali své dovednosti. Fotbal byl pěkným zakončením celé chaloupky.

Myslím, že se nám chaloupka vydařila. Teď ale mluvím z pohledu vedoucích. Kluci vypadali spokojeně a také unaveně. Dozvěděl jsem se, že většina ministrantů při zpáteční cestě domů spala. To je pro vedoucí také úspěch (alespoň pro mě). Nikomu z účastníků se nic nestalo, to je taky super. Už se těším na další akci.

Tonda Kopecký

Fotogalerie

Středisko mládeže          Farnost

Facebook střediska mládežeFacebook farnosti Brno-Žabovřesky

             ORC        

Facebook střediska mládeže