Jubilejní víkend

Jubilejní víkend
1. června 2015

Mimořádný jubilejní víkend proběhl u salesiánů v Brně-Žabovřeskách 29. - 31. května 2015. Během tří dnů a dvou nocí se totiž uskutečnilo několik velkolepých akcí: Noc kostelů, Koncert pro Žabovřesky a Dětský den Salesiánského střediska.

Vše se perfektně vydařilo, proto bychom chtěli srdečně poděkovat všem organizátorům, pomocníkům, dobrovolníkům, ale také návštěvníkům, díky kterým měl tento víkend neopakovatelnou atmosféru! Zážitky si samozřejmě každý nese ve svém srdci, ale to, co jde zaznamenat, jsme pro vás natočili v krátkém videu:

 

Noc kostelů

 

Koncert pro Žabovřesky

U příležitosti 20. výročí posvěcení žabovřeského kostela Panny Marie Pomocnice (1995 - 2015) vystoupila v sobotu 30. května 2015 v salesiánském areálu kapela Hradišťan s uměleckým vedoucím Jiřím Pavlicou. Několik písní si s nimi zazpíval i farní Sboreček pod vedením Marie Ryšavé. Fotografie z koncertu si můžete prohlédnout v naší galerii.Hradišťan a farní Sboreček

Dětský den

Trio květnových akcí završil poslední květnovou neděli Dětský den. Do Salesiánského střediska přijel Don Bosco oslavit své 200 narozeniny. Po celém areálu bylo připravených 28 narozeninových disciplín, při kterých děti bojovaly mnohdy s nelehkými úkoly, jako byla například narozeninová piňata, namalování obrázku, poznávání míst, s nimiž je Don Bosco spojený nebo sfouknutí dortu plného narozeninových svíček. Za vytrvalé plnění disciplín měl každý účastník nárok na narozeninovou dobrotu, a to v podobě limonády, čokoládové tyčinky nebo nanuku. V průběhu odpoledne také každý dostal od Dona Boska klíčenku, na níž je vyobrazený právě samotný oslavenec. Narozeninové oslavy se zúčastnilo celkem 279 dětí společně se svými rodiči (cca 300 rodičů). V závěru odpoledne nechyběl ani narozeninový tanec na píseň Da Mihi Animas (hymna k oslavám) a poté vyhlašování tomboly, kde bylo mnoho pěkných cen, jako byly míče, pálky, batůžky a deskové hry. Velký dík patří všem, kteří se do dětského dne zapojili po organizační stránce a v neposlední řadě také děkujeme všem za účast na narozeninové oslavě, která udělala Donu Boskovi velkou radost. Těšíme se opět příští školní rok při návštěvách Salesiánského střediska mládeže a bezpochyby na Dětském dni.

Fotogalerie

Koordinátor akce Karel Kozel

Středisko mládeže          Farnost

Facebook střediska mládežeFacebook farnosti Brno-Žabovřesky

             ORC        

Facebook střediska mládeže