Adventní fotosoutěž aneb Společně Ježíškovi

Adventní fotosoutěž aneb Společně Ježíškovi
12. ledna 2016

Co pro Tebe znamená advent a v čem by měl být jiný, než zbytek roku? S kým by si chtěl strávit Vánoce? Jaký vánoční dárek Ti udělal největší radost? 

Nad těmito a dalšími podobnými otázkami se v našem salesiánském středisku měli možnost zamyslet během adventní doby jak návštěvníci volné oratoře, tak také děti z kroužků. A protože lidský mozek mnohem lépe pracuje, když je motivován nějakou odměnou, rozhodli jsme se dát takovému zamyšlení podobu soutěže.

A tak se na začátku adventu objevil ve volné oratoři v prostoru před barem malý foto koutek, jehož background neboli pozadí tvořil motiv cesty vedoucí do Betléma, a kde se dalo vyfotit (sám, s kamarády, v rámci kroužku) a aspoň symbolicky se tak přidat k zástupu vyobrazených lidí směřujících k jesličkám. Pro dotvoření atmosféry jednotlivých fotek nechyběla ani spousta vánočně laděných rekvizit a hlavně bubliny, do kterých bylo možné fixou napsat odpovědi na již zmiňované otázky. Ty se během adventu měnily a týkaly se jak adventu samotného, tak také blížících se Vánoc, narození Ježíška, ale i dárků, vztahů a zkrátka všeho, co na nás v tomto čase působí a nějakým způsobem nás chtě nechtě ovlivňuje. Za každou takovou fotku pak byli účastníci zařazeni do slosování o věcné ceny a v případě jednotlivých kroužků zase do slosování o pizzu. To následně proběhlo, jak se mezi obyčejným lidem říká ,,na Štěpána,, tedy 26. 12. v areálu našeho salesiánského střediska v rámci akce Živý Betlém, kde jsme také jako dárek položili Ježíškovi k jesličkám fotokoláž vytvořenou právě z těchto soutěžních fotek. A jelikož je středisko během vánočních prázdnin zavřeno a většina lidí užívá zaslouženého odpočinku v kruhu rodinném či někde mimo zdi svých domovů, na rozdávání cen došlo hned, jak se v novém roce 2016 otevřely brány střediska, tedy během prvního lednového týdne.

Vylosovaným výhercům gratulujeme a pondělnímu kroužku hokejbalistů přejeme dobrou chuť! Zároveň také chceme poděkovat všem účastníkům, kteří se zapojili do této soutěže a svými někdy až originálními odpověďmi způsobili, že nám letos (vlastně už vloni) zase jen tak neprotekl advent mezi prsty.

Za tým volné oratoře Jiřka Marková

Středisko mládeže          Farnost

Facebook střediska mládežeFacebook farnosti Brno-Žabovřesky

             ORC        

Facebook střediska mládeže