Dva fotbalové vrcholy

Dva fotbalové vrcholy
17. května 2016

V minulém týdnu prožili kluci z našich fotbalových kroužků dva významné fotbalové dny. Zápas o putovní pohár se ZŠ Sirotkova a sobotní turnaj v Líšni jsou teď silným impulsem do rozvoje a růstu našich kluků. A rozhodně nemluvíme pouze o fotbalu.

Středa 11. 5. - Saloši vs Sirotci

Tradiční utkání o pohár střediska se ZŠ Sirotkova byl zahájen shromážděním a osvěžením hraných pravidel. Od loňského roku se pohár vyhříval na ZŠ Sirotkova a výzvou domácích (tým „Saloši“) bylo pokusit se jej vybojovat zpět. Tomu však nenahrával fakt absence pěti významných opor domácích. Po přípravných zápasech bylo zřejmé, že proti sobě stojí účastníci otevřených kroužků a kluci z fotbalových klubů. Přípravné zápasy skončily nemilosrdně 8:0 a 10:0 pro hosty. „Nemáme šanci!“, „To nemá smysl!“, bylo slyšet v rozloženém kolektivu Salošů. Kluci pak dostali nabídku zápas zrušit nebo se porvat o dobrý výsledek.
Naštěstí si vybrali druhou možnost. Co všechno udělá maximální nasazení, týmová hra a povzbuzování proti soupeři, který je o nejednu třídu výš se pak přesvědčili při vydřeném vítězství prvního poločasu 2:1. V tom druhém nepomohl domácím ani fenomenální výkon brankáře Kryštofa Lercheho a museli se sklonit před individuálními dovednostmi hráčů Sirotků, kteří nakonec vyhráli zápas 6:2.
Oba týmy podaly pěkný výkon a patří jim uznání za nasazení do celého zápasu a hru v duchu fair-play. Pohár zůstává u Sirotků.

Saloši vs. Sirotci

Fotky z turnaje Saloši vs. Sirotci


Sobota 14. 5. - Salesko Savio Cup

Spřátelená organizace Salesko v Líšni uspořádala jarní turnaj s názvem Salesko Savio Cup pro kategorii 9-12 let. Z kluků navštěvujících naše dva fotbalové kroužky jsme sestavili 3 týmy a další dva týmy sestavilo Salesko. Počasí měli organizátoři výborně naplánované, v 10 hodin se nebesa otevřela a zalila hřiště sluncem. O vyrovnanosti našich týmů svědčily remízové duely žabovřeských družstev. Ve skupině pak naše týmy obsadily první tři místa.  V semifinálových duelech se však do finále dostalo družstvo domácích – Buldoci – spolu s týmem FC Žabovřesky Brno. Na semifinálové a finálové duely už dorazili rodiče a atmosféra byla vskutku vzrušující. Kluci za velkého povzbuzování předváděli velké nasazení. Souboje o první i třetí místo se rozhodly na penalty. Zlatý pohár nakonec zůstal v Salesku. Nejlepším hráčem turnaje byl zaslouženě zvolen Jakub Hanzelka, hráč stříbrného týmu FC Žabovřesky.

Stříbrný a bronzový pohár si vystavíme v našem středisku... tedy až tam doputuje z vitrínek našich hráčů, kteří si je budou zatím hrdě vystavovat. Je za nimi vidět hodně odhodlání a vůle vyhrát.

Savio Cup

Fotky z turnaje Savio Cup

Z reakcí dětí a rodičů vidíme, že má smysl napínat síly tímto směrem. Věříme, že výhra i porážka přináší spoustu podnětů, se kterými lze pracovat. To, co si lze odnést z těchto dvou akcí je, že vyhrát nutně neznamená odjíždět se zlatým pohárem.

Za organizační týmy a zapojené trenéry

Dominik Liberda

Středisko mládeže          Farnost

Facebook střediska mládežeFacebook farnosti Brno-Žabovřesky

             ORC        

Facebook střediska mládeže