GATE OPENING - Duchovní animátorská porada

GATE OPENING - Duchovní animátorská porada
3. března 2016

Otevírání osobních i společných bran, průvod svící a krušpánek. Tak by se dala shrnout duchovní animátorská porada 25. února s titulem Gate opening – Brána se otevírá.

Téma porady navazovalo na Rok milosrdenství. V úvodním videu sledujeme otevření Brány milosrdenství ve Svatopetrské bazilice. Poté přichází čas zamyslet se nad našimi osobními branami – každý z nás takovou má, ať už jsou to malá, zastrčená dvířka nebo brána zabezpečená řetězy, ke které se již léta neodvažujeme přiblížit. Plaménky svící ve ztemnělém areálu označují zastavení, díky kterým si můžeme naše brány lépe uvědomit a stvořit bojový plán jejich zdolání, včetně prvního kroku. Protože ten je přece nejtěžší!

Existují nejen brány osobní, ale též ty, které nás spojují. V případě zaměstnanců a animátorů je to brána do Střediska. Jak často si neuvědomujeme, že jsme tu díky Božímu milosrdenství a právě milosrdenství jsme zváni předávat těm, co přijdou! Proto byly symbolicky, v průvodu světel, kadidla a zpěvu, vysvěceny dveře za půjčovnou. Snad i po prázdninách půjdou poznat podle snítek krušpánku… který mimochodem není ani předchůdce šufánku, ani typické vatikánské jídlo… ale docela obyčejný buxus.

A aby toho otevírání nebylo málo, v průběhu rautu byla slavnostně otevřena mediálně-modelářská učebna - a také spousta dobrot z animátorské zabijačky.

Adéla Kolářová

Související galerie

Středisko mládeže          Farnost

Facebook střediska mládežeFacebook farnosti Brno-Žabovřesky

             ORC        

Facebook střediska mládeže