Happy Theater v Třebíči

Happy Theater v Třebíči
12. května 2016

Mladí loutkáři ze střediskového divadelního souboru Happy Theater navštívili letos poprvé Třebíčské Loutkářské Jaro, které se konalo 2. - 3. 4. 2016. Festival byl plný energie a skvělých zážitků, fantastických loutkářů.

Dopoledne prvního dne se na festivalu představilo hned několik souborů a to soubor DaLS Blučina, úžasné loutkářky paní Hanky Kratochílové s představením inscenace Tři sněhuláci, dále Loutkino z Brna pod vedením Radka Prokopa s Dobrodružstvím Pavouka Čendy a divadlo Bedruňka s představením inscenace U všech čertů. Odpoledním program pak zahájilo Divadlo Brod z Uherského Brodu s marionetovými Broučky a Happy Theater s Nevěřícím Jankem. Druhého dne pak byla uvedena díla Maňáskového divadla Třešť, Divadla Povidla z Otrokovic, Starosti z Prostějova a Pohádek od Lenky z Uherského Brodu.

Na postupovou přehlídku Loutkářská Chrudim byl nominován soubor Loutkino a doporučeni do užšího výběru byli - Happy Theater s Nevěřícím Jankem (do programu) a Starost s Písněmi pohnutlivými i veselými (do průvodu). Zda bude ono Doporučení proměněno ve skutečný postup, nebo ne, bylo pro nás v tu chvíli vedlejší, dosáhli jsme krásného ocenění a byli jsme na sebe právem hrdí.

Happy Theater si vysloužil od poroty diplomové ocenění za Autorské divadlo a nebývale kladnou kritiku (nejen však od poroty, ale i jiných mistrů divadla). Slovní hodnocení však bylo mnohem zajímavější, než to papírové, jelikož porotci byli opravdu překvapení "komplexním" autorstvím celé inscenace. Autorský totiž nebyl jen celý příběh, který napsala členka souboru Michaela Hemková, ale i scénář z něj vytvořený, loutky, kulisy, rekvizity, světla a dokonce i hudba, kterou složila i nahrála členka HT Dominika Terezie Běčáková.

Nakonec jsme si přece vysloužili ještě něco, sladký a skutečný postup na Loutkářskou Chrudim a ještě sladší medovník za odměnu! Teď nás to čeká, budeme hrát 4. 7. a to čtyřikrát. A na které představení přijde slavná porota a bude nás zkoumat pronikavým zrakem? Kdo ví?

Dominika Suchánková a Happy Theater

Středisko mládeže          Farnost

Facebook střediska mládežeFacebook farnosti Brno-Žabovřesky

             ORC        

Facebook střediska mládeže