Kuchtík vaří pro rodiče

Kuchtík vaří pro rodiče
21. června 2016

Prázdniny se blíží, školní rok pomalu končí, a tak bylo zapotřebí i zakončit celoroční snažení menších i větších kuchařů v salesiánském středisku. Zorganizovali jsem sobotní vaření a připravili pohoštění pro rodiče a rodinné příslušníky.

Sobota 11. 6. byla otevřená pro mladší kuchaře. Sešlo se nás osm kuchařů a někteří noví, kteří si to chtěli vyzkoušet. Připravili jsme smetanový dort a jednohubky. Třešinkou na dortu byl ozdobený slaný dort, který se pak vystavoval a nakonec i snědl na nedělní Závěrečné akademii. Když jsme měli vše hotové, přišli rodiče na oslavu. Všem moc chutnalo a pochvalovali si.

Další sobota 18. 6. byla vyhrazena pro starší kuchaře. Ti už připravovali složitější jídla. Předkrm: krabí pomazánku. Hlavní jídlo: zeleninovo-těstovinový salát s dresingem. Jako dezert připravily děti ovocné špízy v čokoládě polité bílou čokoládou. Vypadalo to vše moc krásně a vábně. A také to dobře chutnalo.

Obě akce byly ukončeny slavnostním předáním dárků kuchtíkům s přáním, ať jim to dobře vaří a ať se nebojí v kuchyni experimentovat. Vždyť kuchař se učí celý život!

Janina Sachová

Související galerie

Středisko mládeže          Farnost

Facebook střediska mládežeFacebook farnosti Brno-Žabovřesky

             ORC        

Facebook střediska mládeže