Mediálně-technický víkend

Mediálně-technický víkend
25. dubna 2016

Třetí dubnový víkend se ve středisku sešlo jednadvacet starších děcek ze střediska z mediálních a technických kroužků, aby spolu prožily více než čtyřicet hodin plných médií a techniky.

Od začátku se vše neslo v duchu MediTech, hned po seznámení jsme hráli mediálně-technické Riskuj s otázkami těžšími i lehčími. Na odlehčení, aby se nám mozky před spaním nezavařily, jsme se ještě vydali do tmavé noci na hřiště a zahráli si pár kol oblíbených Slunovrahů.

V sobotu od rána až do oběda probíhaly workshopy – foto, video, grafika, žurnalistika a elektro. Děcka se prostřídaly ve dvou blocích. Z workshopů vznikly pěkné fotky z Palackého vrchu, videa – například reklama na vodu, loga nebo autíčka, která jezdila po středisku ještě další den.

Odpoledne jsme se rozdělili na tři skupinky, které se snažili pomocí indicií více či méně mediálních dostat až k cíli, kde si nás vyzvedl profesor Hlavička a ukázal nám své vynálezy na VUT FEKT. Z toho byli všichni nadšení, dokonce i víc než z vytváření pizzy na večeři.

V neděli už přišlo jen hodnocení, sdílení zážitků, promítání fotek z víkendu, obávaný úklid a zakončení společným obědem. Byl to vydařený víkend.

Tereza Dobšovičová

Videa z víkendu:

 

 

 

 

Související galerie

Středisko mládeže          Farnost

Facebook střediska mládežeFacebook farnosti Brno-Žabovřesky

             ORC        

Facebook střediska mládeže