Naši volejbalisté mají úspěch

Naši volejbalisté mají úspěch
2. května 2016

Nejúspěšnější sezónu historie zakončili amatérští volejbalisté ze Salesiánského střediska mládeže Brno-Žabovřesky na nedávném celostátním finále v Praze skvělým 4. místem. A co všechno dalšího se v této sezóně událo nám popisuje dlouholetý hráč  a tahoun volejbalových Žabin Radek Komínek.

Během letošní halové sezóny jsme se účastnili dvou soutěží, a to Brněnské salesiánské volejbalové ligy a Amatérské volejbalové ligy. První jmenovaná je pořádána našim střediskem za vydatné podpory našeho týmu. V září jsme na Zahajovacím turnaji obsadili pěkné rozjezdové 4. místo. Další turnaj, který se v rámci Brněnské salesiánské volejbalové ligy konal, byl již tradiční 24-hodinový maratón, kdy 6 týmů hraje jeden zápas za druhým skutečně celých 24 hodin. A je vidět, že náš tým má výdrž, protože vybojoval 1. místo.

Amatérské volejbalové ligy se účastníme již od jejího počátku v Brně, tedy od roku 2001. Rok od roku se úroveň ligy zvyšuje a rozdíly mezi týmy se vyrovnávají. Do každého zápasu je třeba jít na plno. V městě Brně se Amatérské ligy letos účastnilo 104 týmů, které jsou rozděleny do 5 lig. My jsme hráli tu nejvyšší a po finálových bojích se umístili na úžasném třetím medailovém místě. Tím jsme si zajistili postup do celostátního finále, kde se schází 24 nejlepších týmů z různých měst.

Finálový den nás čekalo sedm těžkých zápasů. První výhra, druhý zápas prohra, která nás odsunula nemilosrdně do pavouka o třetí místo. Poté se dařilo a čtyřmi výhrami jsme dokráčeli do boje o medaili. Tady nám ale již chyběly síly a výkonnostně jsme na soupeře nestačili a podlehli 0:2. Nicméně radost z krásného umístění byla veliká, protože v celé ČR se účastní této soutěže více než 600 týmů.

Během všech odehraných turnajů jsem měl radost ze spousty věcí. Měli jsme radost ze hry a téměř do každého setu jsme šli naplno. Když jsme mysleli na hru a užívali si to, dostavily se i výsledky. Stalo se, že jsme prohráli nějaké sety či zápasy, ale dokázali jsme to hodit za hlavu a začít znovu. A toho si cením. Umět začínat znovu a znovu i přes porážky … to se do života hodí, ne?

Děkuji všem členům našeho týmu za skvělou reprezentaci střediska a také středisku za zázemí pro náš tým.

A co příště? Toužíme po medailích i na celostátní úrovni! Držte nám palce.

Zde si můžete prohlédnout fotky.

Radek Komínek

Středisko mládeže          Farnost

Facebook střediska mládežeFacebook farnosti Brno-Žabovřesky

             ORC        

Facebook střediska mládeže