Okusit Japonsko všemi smysly

Okusit Japonsko všemi smysly
4. května 2016

Koničiva – Dobrý den

Víkendové přespávání dětí z keramických kroužků se neslo v duchu setkání s touto, pro nás exotickou zemí, poznávání jejich chutí, vůní, tvarů, zvyků….

V páteční podvečer jsme byly všechny – přespávala samá děvčata – namotivovány k dalšímu dění úžasnou přednáškou o japonské keramice od Nikoly Seka. Před spaním jsme v sobě probudily v rámci seznamovací hry naše literární talenty, pak přišla na řadu ještě malba sakurového květu, kde výsledek posloužil později jako součást naší hodovní tabule.

Sobotní ráno nás zastihlo ve škole pro mladé japonské dámy – v rámci rozcvičky se děvčata učila zacházet s vějířem i s jídelními hůlkami. Na řadu přišla i běhací hra s výukou japonštiny a pak jsme se plně ponořily do práce v keramické dílně. Výsledkem byly zcela originální soupravy na podávání typického japonského pokrmu – suši. Během práce nás Jitka Kotrašová naučila pravý japonský song o Japonci a rýži, který nám bude jistě dlouho znít v uších.

Blížila se polední hodina a naše žaludky si žádaly své…

Přišel čas k přípravě suši. Téměř nikdo neměl s přípravou tohoto pokrmu zkušenosti, ale pod vedením naší lektorky Evy Veselé vznikaly kreace, za které by se nemusel stydět ani rodilý Japonec. Našemu snažení přihlíželi i rodiče, kteří s námi poté u suši a zeleného čaje, servírovaného pod širým nebem sdíleli naše setkání s Japonskem.

Byl krásný den. Sakury kvetly.

Sayonara – Nashledanou

Lenka Honecová

Související galerie

Středisko mládeže          Farnost

Facebook střediska mládežeFacebook farnosti Brno-Žabovřesky

             ORC        

Facebook střediska mládeže