PoHolendry

PoHolendry
27. října 2015

Zážitky účastníků akce PoHolendry.

PoHolendry

V pátek 16.října jsme se vydali na po táborové setkání do Jeseníků, ale tentokrát to nebylo jako na táboře jen o hrách, ale šly jsme pracovat.

Jak bylo řečeno v e­mailu, který nás všechny svolal dohromady, o prázdninách jsme načerpali, teď budeme rozdávat. I když naše výprava nebyla tak početná, jak se očekávalo, snad jsme i tak nějak pomohli ,rodině s hodně dětmi a málo penězi.'
Naše cesta neproběhla podle plánů, protože trvala skoro osm hodin, ale přesto jsme neztratili dobrou náladu. Po příjezdu na prostornou faru jsme byli všichni tak unavení, že jsme jen zalehly do spacáků a spali. V sobotu jsme většinu dne pracovali, ale jak jsme zjistili, dokonce i práce je v dobrém kolektivu zábava. Milá rodina nás hostila přímo královsky, takže o hladu jsme rozhodně nebyli. Dělali jsme různé činnosti, od rovnání dřeva po bílení domu. Hostitelé v nás měli velkou důvěru, tak doufám, že se na ně nesesype hromada dřeva, nebo že jejich dům časem nenabude šedé barvy. Mnoho jsme se toho přiučili a poznali se i jinak, než jen při hrách. Den byl zakončen táborákem, a poté pohodovými aktivitami na faře, provázanými příjemným pokecem a modlitbou. V neděli jsme vše uklidili, šly na mši, a hurá domů. 
Užili jsme si to, nasbírali zkušenosti a snad i pomohli, neboť ten pocit, že jste užiteční, a že má vaše práce smysl, že někomu pomůže, je skvělý.

Johana Prudíková – Johča (účastnice)

 

Odkaz na fotky.

Středisko mládeže          Farnost

Facebook střediska mládežeFacebook farnosti Brno-Žabovřesky

             ORC        

Facebook střediska mládeže