PRÁZDNINY 2016: Adrenalin

PRÁZDNINY 2016: Adrenalin
30. srpna 2016

Mnoho dostávám, mnoho dávám. "Pro mě, ze mě" - v duchu tohoto hesla se nesl patnáctý ročník zážitkového kurzu ADRENALIN, který byl letos určen zaměstnancům a animátorům  salesiánského střediska v Praze. Skákalo se, tvořilo, závodilo a přemýšlelo, zpívalo se a bylo to vážně moc dobrý.

 

"Máte v životě vůbec nějakou motivaci?" ptá se v úvodním pohovoru ochrnutý pán na invalidním vozíčku. Neomalený černoch, který se uchází o práci jeho ošetřovatele, se zdá být na špatné adrese. Scénkou z filmu Nedotknutelní začíná pět dní, ve kterých si šestadvacet mladých lidí může na vlastní kůži vyzkoušet, že nikdo není na špatné adrese, dokud je připraven přijímat a dávat.

Adrenalin 2016: pro mě, ze mě

A tak se pod čučickým nebem rozjíždí smršť aktivit a událostí, lezeme po žebříku, brodíme řeku, bloudíme, běháme, vyrábíme vozíčky a často také sedíme v kruhu a povídáme si o tom, kam nás společné zážitky posouvají.

Pak se ozve i střelba. Poutavý příběh pronásledovaného salesiána Václava Filipce se pro nás na jednu noc stal skutečností a dovedl nás přes vězení a výslechy i k nezapomenutelným okamžikům osvobození, když jsme z temného železničního mostu slaňovali do nádherného rozednění.

Dojetí i zkušenosti jsme si odnesli také z Labyrintu světa, kde jsme si každý prožili jakýsi "život nanečisto". A uvědomili jsme si, že žádný život není přesně takový, jak si ho naplánujeme, ale ať už nám osud postaví do cesty jakoukoli překážku, vždycky je možné dát svému času v Labyrintu světa nějaký smysl.

Už vás někdy napadlo hrát představení pro projíždějící vlak? Nás ano. Trvalo to sice jen pár vteřin, ale věříme, že cestujícím jsme připravili hezké překvapení. 

A pak už si jen "skočíme" na kafe a hurá do Prahy... Mějte se, kamarádi! Nechali jste nám tu několik roztrhaných bot, nevypratelných ponožek a každý kousek svého srdce. Díky.

Anežka Hesová

Související galerie

Středisko mládeže          Farnost

Facebook střediska mládežeFacebook farnosti Brno-Žabovřesky

             ORC        

Facebook střediska mládeže