PRÁZDNINY 2016: Fotbalový tábor

PRÁZDNINY 2016: Fotbalový tábor
24. srpna 2016

‌V druhé polovině srpna se v Čučicích uskutečnil Fotbalový tábor pro kluky od 12 do 15 let. Cílem bylo nejen rozvinout své fotbalové dovednosti či změřit síly na hřišti, ale i naučit se týmové spolupráci a sdílet radost ze hry.

Většina lidí, která jezdívala pravidelně na tábor Sporťák, jela i na tento Fotbalový tábor, který jej nahradil. Nedá se říci, jestli byl lepší, či horší, byl prostě jiný. Ale bylo dobré, že se většina lidí, která jela, znala už nějaký ten čas, takže jsme se nemuseli moc seznamovat. ‌Hned po příjezdu do již známých Čučic jsme se těšili na rozdělení do fotbalových týmů a s tím spojenou celotáborovou hru. Druhého dne jsme se konečně dočkali. Já a pár kamarádů jsme byli vybráni do týmu FC Barcelona. I když ho zrovna moc nemusím, věděl jsem, že na konci tábora mohu skončit klidně v Chelsea, či v Bayernu Munchen, protože každý den probíhaly výměny hráčů, tzv. trade. 

Nejvíce mě pobavilo, když nám jednou ráno Zuky (hlavní vedoucí) pověděl, že nám ondatra, kterou jsme den před tím opravdu viděli na zahradě, ukradla naše fotbalové míče a táborové dresy za nesportovní chování pár jedinců, což pro nás znamenalo celodenní výlet k řece. Když jsme k ní došli, uviděli jsme pet láhve se jmény, pod kterými byly potopeny naše dresy. Museli jsme si samozřejmě pro dresy doplavat, ale věřte mi, nebyla to žádná hračka. Voda byla hrozně ledová, a aby nás ondatry neviděly, mohli jsme mít nad vodou maximálně svoje hlavy.

Další den jsem si na táborovém tréningu omylem ulomil kus zubu, když jsem měl zpracovat míč hrudí. Byl to pro mě zprvu hrozný šok, protože se jednalo o dospělácký zub, ale kdybych již před táborem věděl, co se mi stane, neváhal bych a přesto s radostí jel znova. 

 

Benedikt Šujan – účastník tábora

Související galerie

Středisko mládeže          Farnost

Facebook střediska mládežeFacebook farnosti Brno-Žabovřesky

             ORC        

Facebook střediska mládeže