PRÁZDNINY 2016: Plavba Jitřního poutníka

PRÁZDNINY 2016: Plavba Jitřního poutníka
2. září 2016

Kdo zná knihu či film Plavba Jitřního poutníka, tak ví, že to je napínavý příběh, a my jsme se jím nechaly provázet po celý týden.

Princ Kaspián hledá sedm rytířů a na něj a jeho muže čeká plno dobrodružství. My jsme se pro tuto dobrodružnou cestu rozhodly překročením pomyslného rámu obrazu.

Naše plavba trvala od 14. do 21. srpna 2016 a zem Narnii jsme na chvíli přenesly do Rychtářova u Vyškova.

Píseň Vzhůru na palubu se stala naší hymnou a hrdě jsme ji při různých příležitostech zpívaly. Tři skupiny soupeřily mezi sebou, ale když bylo potřeba táhly jsme svorně za jeden provaz.

Za ten týden jsme prožily různé věci: vytvořily jsme mapu naší cesty, připravily jsme si lodičky, musely jsme se dokonce vykoupit z otroctví, zúčastnily jsme se vodní i netradiční olympiády – při této příležitosti mezi nás zavítal jeden tatínek, který se právě vrátil z Ria de Janeira a tak se s námi podělil o některé zážitky z pravého olympijského dění. Vyráběly jsme si masky a při noční výpravě jsme zachraňovaly Monopody. Při závěrečném slavnostním večeru u Aslanova stolu byla každá z nás pasována na královnu čestného královského námořnictva.

Vytvořila se super parta, takže některým děvčatům se nakonec ani nechtělo vracet do moderní civilizace.

Marie Tkadlecová FMA

Související galerie

Středisko mládeže          Farnost

Facebook střediska mládežeFacebook farnosti Brno-Žabovřesky

             ORC        

Facebook střediska mládeže