PRÁZDNINY 2016: Severská sekera X.

PRÁZDNINY 2016: Severská sekera X.
21. července 2016

Kdo by to byl řekl, že z nenápadné akce v roce 2007 jednoho kněze a tří kluků, se stane nejen tradiční, ale i jubilejní počin, na kterém se vystřídalo již více jak 30 účastníků. Vzhledem k tomu, že jsem měl možnost být jedním z nich, dovolte mi, abych letošní v pořadí již desátý ročník trochu okomentoval.

Každý rok na začátku prázdnin vyráží parta nadšených mladých lidí ze salesiánského střediska v Brně-Žabovřeskách pomoct pokácet a naštípat zásobu dřeva na topení ve 340 km vzdáleném středisku v Rumburku a Jiříkově, který je ještě o kousek dál. Rok 2016 v tom nebyl jiný, a tak jsme v neděli 3. července vyrazili v počtu 10 skrz celou republiku za dlouholetými kamarády i za novými zážitky.

Program by se dal rozdělit na dvě části: pracovní a odpočinkovou.

V té první nás čekal prořez malých stromků v poměrně neprostupném terénu, a tak nám s nakládáním pomáhal traktor. Po odvezení nákladu jsme shodili ještě několik stromů velkých, potom následoval odvoz, nakrájení, naštípání a uložení do stodoly.

Druhá část byla sportovně rekreační, kdy jsme vyrazili na 18km dlouhou cestu skrz první a druhou zónu národního parku České Švýcarsko. Vrcholem cesty byla německy komentovaná projížďka na loďce na hraniční řece Křinice. No málokde dostanete tolik zpráv od operátora, že jste v Německu a jak drahé máte volání a sms.

Nakonec se rozloučím jednou krátkou historkou, která se nám povedla při skládání dřeva do stodoly. Náš dlouholetý pracant Kuba zřejmě hrával tetris jen do 5. úrovně, a tak při otázce – Kolik jsme letos udělali kubíků dřeva? – můžeme odpovědět: jednu spadlou hromadu.

 

Pepa Přehnal

Související galerie

Středisko mládeže          Farnost

Facebook střediska mládežeFacebook farnosti Brno-Žabovřesky

             ORC        

Facebook střediska mládeže