PRÁZDNINY 2016: VoŽivot

PRÁZDNINY 2016: VoŽivot
17. srpna 2016

Poslední červencový týden se v Jeseníkách, přesně v Rychlebech, uskutečnil tábor VoŽivot. Parta lidí se vydala na cestu za dobrým životem.

První den, hned po příjezdu do Javorníku a seznámení s novými lidmi, na nás čekaly životní otázky. Zda jíme banán od šťopky či od květu, nebo jestli si mícháme kakao v kaši. Po těchto “náročných” životních otázkách jsme se vydali na cestu do zaniklé osady Zastávka. Tam jsme strávili další den, který jsme věnovali práci. Hned další ráno jsme se vydali “o dům dál”. Po hodně náročné cestě, kde jsme chvíli chodili o jedné bosé noze a “chvíli”(několik kilometrů) jsme nemohli použít jednu ruku a nohu, jsme dorazili na kopec s obřím stolem a dvěma obřími židlemi. Tam na nás čekalo jídlo a krásný výhled na krajinu. Večer jsme se utábořili nedaleko na Boží hoře, taktéž s nádherným výhledem. Další den jsme se vydali dál. Kolem oběda jsme přišli do malého městečka Vidnava, kde jsme byli ubytováni na místní faře, kde jsme strávili zbytek tábora.
Největším zážitkem pro všechny bylo sprejování. Naučili jsme se rozdíl mezi street artem a vandalismem. Poté jsme se rozdělili do čtyř crew, ve kterých jsme měli nasprejovat na plátno něco o životě. Jedna crew nasprejovala např. lebku, která varuje před smrtí nebo další crew nasprejovala človíčka, který podává pandě bambus. Ale ten pravý street art nás čekal až večer. Našimi výtvory jsme vylepšili starou zchátralou zeď v nedaleké opuštěné továrně. Poté jsme v rámci večerní hry utíkali před lidmi se zničeným životem, např. před “hamounem”, který chce stále víc, nebo před podvodníkem. Cílem hry bylo na kartony rozmístěné po městě nasprejovat symbol života - stonek a květ růže.

Tábor skončil s přátelstvím účastníků (někdy i víc než přátelstvím), se zpěvem písniček a hlavně velkými vzpomínkami na celý týden.

Tereza Hajasová, účastnice tábora

Související galerie

Středisko mládeže          Farnost

Facebook střediska mládežeFacebook farnosti Brno-Žabovřesky

             ORC        

Facebook střediska mládeže