Předvánoční animátorské setkání

Předvánoční animátorské setkání
22. prosince 2015

Ve čtvrtek byla předvánoční akca se salošama, zaměstnancama a animátorama. Všecko bylo Staročeské, Vánoční a hlavně na pohodu.

Začalo to koledů dobově vyšňořených muzikantů, pak řekl cosi pěkného gazda a šlo sa vařit. Letos bývá na animátorských poradách scénka Saloši vařijá. Teďkom došel nejaký šohaj s robků a snažili sa vyrobit Hřibového kubu, kerého sme na konci okoštovali. Prej to mělo mět myšlenku od Honzy Boska, neco jako: „Nemosíme byt bohatí, abysme mohli dávat.“

Pak už sa mohli zapójit všeci ludé. Vyrábjali sa štěstíčka, kořénky aj jakési sypané čaje… toš co si kdo chtěl zebrat dom jako dárek. Při tom sa hrálo, zpívalo, pilo. Eště došla jakási pošůlaná babka a chtěla věštit z vylétého olova.

Nakonec sme sa pomodlili, nabůchali těch dobrot a bavili sa, jak kdo chtěl.

Jimi
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

český překlad:

Ve čtvrtek večer jsme mohli prožít Staročeské Vánoce v kruhu salesiánů, zaměstnanců a animátorů.

Na začátek zahráli doboví muzikanti koledu, následovalo úvodní slovo ředitele a pak přišli na scénu Salesiáni vaří, kteří nás provází na animátorských poradách v tomto školním roce. Vařilo se tradiční staročeské vánoční jídlo - Houbový kuba. V návaznosti na recept a podstatu tohoto pokrmu zazněla myšlenka Dona Boska: „Nemusíme být bohatí, abychom mohli dávat.“

Poté už patřil večer všem zúčastněným. Vyráběly se štěstíčka, kořenky, sypané čaje… zkrátka co si kdo chtěl odnést domů jako dárek. Při tom se hrálo, zpívalo a pilo. Ještě se objevila vědma, která nám chtěla vyvěštit budoucnost střediska pomocí lití olova.

Společný program jsme ukončili modlitbou, po které následoval raut a volná zábava.

Středisko mládeže          Farnost

Facebook střediska mládežeFacebook farnosti Brno-Žabovřesky

             ORC        

Facebook střediska mládeže