Takhle chutná náš vývar. Víme proč.

Takhle chutná náš vývar. Víme proč.
26. října 2015

Animátoři se sešli na první animátorskou poradu. Bavili se o základech salesiánské práce a uvařili si jedinečný vývar. Proč náš vývar chutná tak a ne jinak, co je základem této jedinečné chuti?

Poslední říjnový čtvrteční večer před prázdninami zahájily běh animátorské porady. Zážitkovým programem provázejícím porady bude pořad o vaření: SalesaniVari.cz, který byl představen už na úvodním školení v září. Prvním receptem je Poctivý vývar.

Možná to ledaskoho překvapí, ale z tohoto receptu vyrostla velmi silná myšlenka o základech salesiánské výchovy – o tom, co jsou pilíře naší výchovné činnosti. Na stránkách pořadu je možné tuto paralelu nahlédnout.

Animátoři dále na základě promítnuté modelové situace ve skupinách uvažovali jak by se rozhodli - na jakých základech a přístupech k mladému člověku tato rozhodnutí stojí? Sekce pak zahájily celoroční práci na cestě k vyjasňování svého poslání a hledání společné vize.

A na závěr... vývar poctivě a rozumně vařený, na pevném a kvalitním základu a nakonec laskavě až velkoryse servírovaný každému dle chuti a potřeby.

Dominik Liberda

 

Související galerie

Středisko mládeže          Farnost

Facebook střediska mládežeFacebook farnosti Brno-Žabovřesky

             ORC        

Facebook střediska mládeže