Animátoři už plánují příští školní rok

Animátoři už plánují příští školní rok
27. února 2017

Kdo se ve středisku již nějaký čas pohybuje, jistě ví, že poslední čtvrtek v měsíci vždy patří animátorským poradám. Nejinak tomu bylo i v únoru, kdy nás na poradě čekalo zamyšlení nad mnoha tématy druhého pololetí školního roku.

Porada začala standardně infoblokem - přehledem střediskových akcí a aktivit v následujícím měsíci – březnu. Poté následoval příběh Grahama, kde se další dvě skupinky animátorů podělily o své zážitky z plnění Grahamových přání. Jednalo se vskutku o zajímavé a nevšední počiny. Koho zajímá, se kterou slavnou osobou se podařilo Grahama vyfotit, či jak se loví multicashka, stačí se podívat na pořízená videa v sekci Animátoři – Příběh Grahama

Hlavní část porady patřila sekcím, kde se nejčastěji řeší konkrétní problémy z každodenní praxe. Animátoři z ORCu probrali pravidla nových i stávajících aktivit, přerozdělení služeb způsobené novým školním rozvrhem mnoha z nich apod. Animátoři z kroužků měli také napilno: ve skupinách napříč činností ze zamýšleli nad řešením pedagogických situací a připravovali se tak na téma, které více otevřeme na březnové poradě. Především však byla sekční část kroužků věnována hodnocení činnosti a plánování rozvrhu na další školní rok. Ač se to na první pohled nezdá, pomalu se blíží konec školního roku a už teď je potřeba zamýšlet se nad tím, jak to bude s kroužky a jejich aktivitami v další sezóně.
Na fotky z porady se můžete podívat zde.

Animátoři ORCu na sekční poradě

Ondřej Zuky Zukal

Středisko mládeže          Farnost

Facebook střediska mládežeFacebook farnosti Brno-Žabovřesky

             ORC        

Facebook střediska mládeže