Dotkni se - postní duchovní obnova

Dotkni se - postní duchovní obnova
6. dubna 2017

V pátek 31. 3. jsme se vydali na postní duchovní obnovu do Čučic. Setkali se tam mladí ze střediska mládeže i z farnosti a tradiční hosté z Oslavan a Ivančic.

Naši skvělí "vedoucí" Anežka, Milena, Jirka a Libor si nachystali bohatý program. Jídlo připravoval všemi oblíbený kuchař Juraj. Pán Bůh se o nás po celou dobu taky staral a požehnal náš společný čas nejen krásným počasím.

Celý víkend se nesl v duchu věty "Dotkni se!" a čekalo na nás několik bloků aktivit. U všech aktivit byl prostor pro ponoření se do svého nitra, rozhovor s Bohem, ale i sdílení se s ostatními. V páteční večer nás naladil na téma zajímavý film Ve jménu Krista.

V sobotu dopoledne začal první blok aktivit - Pochybnosti. Zamýšleli jsme se nad příběhem apoštola Tomáše, který pochyboval o Ježíšově vzkříšení. Sami jsme během tichého rozjímání v přírodě nebo v kostele pojmenovali a odevzdali Bohu své pochybnosti. Před obědem jsme ještě slavili mši svatou a zahráli si krátkou hru.

Odpoledne jsme pokračovali blokem Dotkni se. Nejdřív jsme věnovali pozornost svým rukám a tomu, co vlastně svými doteky a silou dokážou. Těma samýma rukama jsme pak z hlíny měli vytvořit vlastní zastavení křížové cesty, které představuje náš životní kříž. A tak na dvorku vznikla křížová cesta o více než 20 zastaveních, kterou jsme procházeli. Nesli jsme společně své kříže a modlili se jedni za druhé.

Sobotní večeře se přizpůsobila tématu celého víkendu a byla velmi doteková, protože jsme jedli jen rukama. Po večeři jsme zahájili poslední blok aktivit s názvem Rány. Rozjímali jsme nad svými a Kristovými ranami, nad utrpením obecně. Tyto chvíle se nedají moc dobře popsat. Ale prožili jsme silné momenty s uvědoměním, že naše rány a kříže nás spojují s Kristem a právě v nich se může projevit Jeho sláva. Sobotní duchovně vydatný den jsme zakončili čajovnou.

V neděli po snídani jsme společně četli a meditovali nad nedělním evangeliem a potom jsme měli mši svatou na nedaleké louce pod sluncem. Následoval výborný oběd, společný úklid a cesta domů.

Myslím, že nebudu mluvit jen za sebe, když řeknu, že z této duchovní obnovy si odnáším spoustu zajímavých setkání s lidmi a Bohem a obrovské duchovní povzbuzení do zbytku postní doby.

Klára Němcová

Související galerie

Středisko mládeže          Farnost

Facebook střediska mládežeFacebook farnosti Brno-Žabovřesky

             ORC        

Facebook střediska mládeže