Grahamova přání

Grahamova přání
31. října 2016

Na první animátorské poradě se sešli dobrovolníci a zaměstnanci salesiánského střediska, aby zahájili další animátorský rok. Tím nás bude provázet zvláštní hrdina: plyšák Graham, který prochází těžkou životní situací a rád by si ve svém životě splnil seznam zvláštních přání. Snad jeho dramatický příběh pomůže v salesiánské práci i v osobním životě nám všem, kdo jsme se rozhodli ho doprovázet.

Animátorské porady slouží k vzájemnému seznámení spolupracovníků střediska, vzdělávání, informování a v neposlední řadě k motivaci animátorů. Celoročně je propojuje téma, které pod rouškou laskavého humoru přináší všem zúčastněným hluboké poselství a do každé porady nová překvapení. 

Animátorská porada - říjen

Autentickou reportáž z říjnové animátorské porady nám poslal "nějaký animátor Chřesťan". Jeho bezprostřední vyprávění vám přinášíme bez cenzury, přidali jsme jen pár chybějícíh čárek a opravili dvě hrubice, aby nám nedělal ostudu:

Ve čtvrtek  20.října jsem se sešli na první animátorskou poradu. Začali jsme lehce po sedmé hodině jezením výborných fazolek. Potom přišlo rozdělení na sekce, kde jsme probírali, co nás trápí: jediný kdo se ozval, byl Grizzly. Následně potom jsme se přesunuli do herny, kde bylo divadlo, ve kterém bylo pointou, že se chce plysak Graham zabít a to mě přišlo dětské a nudné, takže jsme se rozdělili do skupin a začali jsme ho podle indicií hledat. Našli jsme jen jeho "kamarády" kteří se nás ptali třeba jak loupeme banán nebo jak si vytíráme zadek. Od nich jsme šli zpátky do střediska, kde jsme zjistili, že chce skočit ze střechy a chytli jsme ho, pecka! Ukázalo se, že má seznam přání: třeba vidět živou žirafu nebo projet 3 linky šaliny z konečné na konečnou. A na nás je teď mu to splnit. Potom byl raut, kde se podávaly brambory s klobáskou a moc zeleniny.

Nějaký animátor Chřesťan

Související galerie

Středisko mládeže          Farnost

Facebook střediska mládežeFacebook farnosti Brno-Žabovřesky

             ORC        

Facebook střediska mládeže