Japonské ozvěny

Japonské ozvěny
27. října 2016

O víkendu od 7. do 9. října bylo ve středisku výjimečně živo. Kromě jiného se tu setkaly děti a vedoucí z keramického příměstského tábora Katsurův příběh.

I přes chlad říjnového večera jsme se vrátili do táborové atmosféry se vším všudy. Pojedli jsme chutnou japonskou krmi u ohně (Jen zlé jazyky tvrdí, že legendární zapečené kí pečivo s dračí krví a dračím jazykem podezřele připomíná rohlík se šunkou a kečupem.) a oživili v sobě vzpomínky na Japonsko.

V sobotu jsme se dozvěděli o naší misi pro tento den: Katsuro, náš letní táborový průvodce, je ve vážném ohrožení života, protože se na svých toulkách po lesích otrávil. Vydali jsme se tedy hledat protilék. Na cestách podzimními údolími Moravského Krasu jsme se museli maskovat před strážci lesa, uvařit si oběd na ohni a hlavně se ponořit až do samých hlubin země. Po mnohých intrikách (hlavním podezřelým je nám z léta známý černokněžník Hirago) jsme konečně pronikli do správné jeskyně, lék nalezli a misi splnili. Doufáme, že se i rodičům „našich“ skvělých dětí podařila jejich následná mise odbahňovací…

Adéla Kolářová

Související galerie

Středisko mládeže          Farnost

Facebook střediska mládežeFacebook farnosti Brno-Žabovřesky

             ORC        

Facebook střediska mládeže