Když rostliny nepotřebují květináče

Když rostliny nepotřebují květináče
2. března 2017

V pondělí 27. 2. proběhlo netradiční tvoření pro účastníky keramického kroužku. Do střediska zavítala floristka paní Martina Pravcová, aby nám ukázala, jak vytvořit kokedamu.

Tento způsob pěstování rostlin pochází z Japonska a již jsme měli možnost se s ním ve středisku seznámit. (Kokedamy - jen ať se vznášejí!)
Pod jejím vlídným lektorským vedením opět vznikaly okouzlující mechové koule na zavěšení, které ukrývají kořeny rostliny obalené zeminou a speciálním jílem.
Vytvoření kokedamy lze rozdělit na několik částí. Večer v keramice bylo veselo hlavně při fázi, kterou jsme si pracovně nazvali "krajkářka". Mechovou kouli je potřeba vložit do síťky z provázků, která ji zpevní. Vytvoření takové síťky není ale napoprvé vůbec nic jednoduchého, jak jsme se mohli při všeobecném veselí přesvědčit. Někteří z nás si nakonec zahráli i na sprejery! Mech na kokedamě se na závěr přestříká speciálním floristickým sprejem, který pomůže prodloužit jeho krásně zelenou barvu. Moc děkujeme paní Pravcové, že nám představila tuto krásnou techniku. A všem účastníkům patří dík za zájem a zápal, s jakým se na tvoření kokedam vrhli!

Evženie Holubová

Související galerie

Středisko mládeže          Farnost

Facebook střediska mládežeFacebook farnosti Brno-Žabovřesky

             ORC        

Facebook střediska mládeže