Meditech

Meditech
18. dubna 2017

První víkend v dubnu se ve středisku konala mediálně-technická víkendovka, nazvaná MediTech. Sešlo se nás sedmnáct účastníků a osm vedoucích a prožili jsme spolu super tři dny.

Už od začátku pobytu v pátek večer byla atmosféra nanejvýš přátelská. Po večeři jsme si zahráli spoustu seznamovacích her, a když přišla noc, vydali jsme se na hřiště, kde jsme si zahráli oblíbenou hru Slunovrazi.

Od sobotního rána probíhaly mediálně – technické i jiné workshopy – foto, video, grafika, elektro, kutil, dabing a také kácení vrby u sestřiček. Prostřídali jsme se ve dvou blocích a odnesli jsme si z nich zajímavé fotky, videa, loga, autíčka nebo větve z vrbyJ.

Po obědě byl polední klid, kdy jsme si mohli odpočinout a popovídat. Dále následovala venkovní hra Barevná strategie, při které jsme potřebovali nejen síly fyzické, ale i jak se říká, mít všech deset pohromadě. A když jsme povečeřeli, následovala další soutěž Pevnost Boyard, kterou pro nás naprosto skvěle připravili vedoucí. Vystupoval tu i otec Fouras a čekalo na nás deset zajímavých a nervydrásajících úkolů. Všechny nás tato hra vyčerpala a tak jsme si už jen po zbytek večera pouze povídali a vyzkoušeli si lightpainting.

V neděli ráno po snídani a balení věcí pro nás Jirka a Libor odsloužili soukromou mši svatou. Dále už následovalo zhodnocení a úklid střediska. Celý víkend jsme zakončili výborným slavnostním obědem v komunitě salesiánů. Myslím si, že během všech tří dní vznikl mimořádně dobrý kolektiv a že to byl opravdu vydařený víkend.

Ondřej Liška

Související galerie

Středisko mládeže          Farnost

Facebook střediska mládežeFacebook farnosti Brno-Žabovřesky

             ORC        

Facebook střediska mládeže