Muzikálový kroužek zazářil se Lvím králem

Muzikálový kroužek zazářil se Lvím králem
13. června 2017

V neděli 11. června zazněl v sále pod kostelem další muzikál. Účastníci muzikálového kroužku salesiánského střediska vystoupili s inscenací LVÍ KRÁL, kterou nacvičovali během celého školního roku. Sklidili úspěch.

"Nants ingonyama bagithi baba!" Tímto výkřikem v africkém jazyce zulu (v překladu znamená: Přichází lev, otec!) začíná legendární animovaný film a náš  muzikál. Po něm přichází nejen otec lev, ale také žirafy, papušci, hyeny a další zvířata a na scéně se začíná odvíjet dobrodružný příběh malého Simby. Toho si zahrál jedenáctiletý Kryštof Bína, který ohromil svými suverénními pěveckými sóly i křehkou interpretací bolesti a pocitu viny.

Simba (Kryštof Bína) a Rafiki (Adéla Romanová)

Na straně zla se objevuje stádo hyen v čele s královým bratrem Scarem (toho ztvárnil hostující Vojtěch Urban). Pět dětí v rolích hyen se na jevišti odvážně popralo nejen s králem Mufasou, ale i s rytmicky velmi náročnou písní "Zbodnout". Nejmladšímu zpěvákovi bylo 10 let.

Krutý Scar se ujímá vlády

V druhé části muzikálu se představuje hlavní protagonistka Nala (Aneta Králová) ve společnosti lvic, které trpí pod krutovládou Scara. V písni "Temná zem" dívky přibližují osud uprchlíků, kteří musí opustit svůj milovaný domov. Autentickou tvář vtiskly této písni i tanečnice, které si k ní vytvořily vlastní choreografii.

Nala (Aneta Králová) a lvice

Komický ráz dodaly celému muzikálu postavy Timona a Pumby (Barča Zukalová a Vendy Nečesalová), komořího Zazu (Mája Čoupková) a moudrého i bláznivého opičáka Rafikiho (Adéla Romanová). 

Timon a Pumba v písni Hakuna matata

Celý muzikál končí náležitým happy endem, Simba se rozhodne vrátit do své země a ujímá se vlády za bouřlivého potlesku a závěrečného zpěvu všech postav: "To je touha dát světu něco víc, touha jít svým příběhům vstříc!"

Všem mladým hercům děkujeme za odvahu a přejeme jim, ať jim tato touha vydrží celý život!

Anežka Hesová

Fotogalerie z muzikálu LVÍ KRÁL

Fotogalerie

Středisko mládeže          Farnost

Facebook střediska mládežeFacebook farnosti Brno-Žabovřesky

             ORC        

Facebook střediska mládeže