PRÁZDNINY 2017: Fallout

PRÁZDNINY 2017: Fallout
17. července 2017

Ministrantská chaloupka... již při vyřknutí těchto dvou slov většině lidí vyvstane obraz tábora, jehož náplní je pouze nějaký neurčitý plytký program prokládaný četnými modlitbami. A přesně takovéto zcestné představy jsme se pokusili naším netradičním ministrantským táborem vyvrátit.

Tématem našeho tábora byla počítačová herní série Fallout, jež nabízí až děsivě
realistickou představu světa 200 let po atomové válce, při níž přestala civilizovaná
společnost, jak ji známe, existovat. Fauna a flóra zcela změnila svůj zevnějšek i
chování v důsledku mutace způsobené všudypřítomnou radiací. Přesně v tomto
drsném, nepřátelském a nelítostném prostředí se ocitli naši, již dávno ne malí,
ministranti. Ocitají se zde jako ministranti neznalí a místy i tápající. Týden v přírodě, na stanovém tábořišti u Moravských Knínic, pryč… daleko od jejich mobilních telefonů a fejsbuků, je zcela jistě zocelil a částečně i připravil na temná
zákoutí i výsluní běžného života každého dospívajícího muže.

Fallout - Ministrantská chaloupkaPočasí nám až na poslední večer velmi přálo! Byli jsme doslova zahlceni slunečními paprsky a klíšťaty; s obojím si hravě dokázal poradit náš táborový zdravotník Honza. Nejen před deštěm nás chránila modlitba naše táborového spirituála Zdeňka Jančaříka. O vyváženou, vždy vydatnou a bezkonkurečně chutnou stravu, se staraly naše kuchařky Peťa a Pavla, jež nám svými, léty praxe prověřenými, recepty dávaly pocit, že máme stravu jako od maminky. (Však jsme ji vlastně měli!). Já jsem se zase nebál jít do akce a zkusit si třeba nějakou hru zahrát společně s chlapci. To vše zastřešoval nejen svým vůdcovským přístupem náš PAN hlavní vedoucí Vojta Ryšavý. Když k tomu všemu připočteme 11 skvělých šohajů, vyjde nám z toho svého druhu nepřekonatelný tábor, z kterého si každý z nás odváží neopakovatelné zážitky, nová kamarádství i prohloubení těch stávajících.

Myslím, že tábor můžeme prohlásit za vskutku vydařený!

Matouš Pažourek

Související galerie

Středisko mládeže          Farnost

Facebook střediska mládežeFacebook farnosti Brno-Žabovřesky

             ORC        

Facebook střediska mládeže