PRÁZDNINY 2017: Fotbalové léto

PRÁZDNINY 2017: Fotbalové léto
10. srpna 2017

První srpnový týden se středisko zaplnilo mladými sportovními nadšenci, aby společně potrénovali a změřili síli ve své nejoblíběnější hře – ve fotbale.

Letošní Fotbalové léto by se mělo psát s velkým L, neboť od prvního dne nás provázela úmorná letní horka (přes 30° C). Každodenní tréninky i zápasy byly v tomto počasí opravdu náročné, ale nadšení a nasazení hráčů to kupodivu neovlivnilo. K načerpání energie nám pomáhaly pravidelné vodní přestávky, kdy jsme se vzájemně kropili vodou z hadice, jízda na vodní skluzavce či vodní bitva, při které jsme si vyrobili unikátní dresy.

Vrcholem tábora byl páteční turnaj Ligy Mistrů, ve kterém se utkaly týmy z Německa, Španělska a Anglie – fotbalové velmoci, které jsme v průběhu tábora „navštívili“ a kde jsme nabrali potřebné dovednosti a zkušenosti.

Pomyslnou tečkou za táborem se stal přátelský zápas mezi účastníky tábora a (nejen) tatínky. Zdravá soutěživost i chuť se předvést před diváky z řad rodinných příslušníků přinesla napínavý zápas s řadou krásných akcí a skvělou atmosférou. Tatínkové byli přeci jen o trochu lepší, zúročili své bohaté zkušenosti a ukázali, že pouze mladá dravost na vítězství nestačí. Uvidíme, za jak dlouho se karta obrátí. Pokud budou naši hráči trénovat přes rok jako na letošním Fotbalovém létě, budou mít tatínkové za rok co dělat, aby výhru obhájili.

Fotbalové léto 2017

 

Ondřej Zuky Zukal

Související galerie

Středisko mládeže          Farnost

Facebook střediska mládežeFacebook farnosti Brno-Žabovřesky

             ORC        

Facebook střediska mládeže